Przejdź do treści głównej
Data wydruku: 2026-08-18 15:16:18

UGiM w Ozimku

ks. J. Dzierżona 4b
46-040 Ozimek
tel.: +48774622800
e-mail: sekretariat@ugim.ozimek.pl
www: ozimek.pl

Archiwum aktualności

Ozimek gości miłośników żeliwa

 V Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Żeliwa Artystycznego rozpoczęło obchody III Święta Mostu i Żeliwa – Dni Ozimka 2017. W konferencji, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi w Ozimku, biorą udział naukowcy, muzealnicy oraz pasjonaci sztuki odlewniczej z Anglii, Holandii, Niemiec, Austrii, Czech, Rosji i Polski.

Konferencja (1)
Konferencja (1)

14 września zwiedzali Wrocław, a w drodze powrotnej odwiedzili zabytkową Kluczborską Hutę w Zagwiździu. Wieczorem w Hotelu „Bajka” w Grodźcu odbyło się uroczyste otwarcie konferencji. Gości przywitał prezes Stowarzyszenia Józef Tomasz Juros, a owocnych obrad i wielu wrażeń wywiezionych z Ozimka i Opolszczyzny życzyli jej uczestnikom: wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, wojewódzki konserwator zabytków Elżbieta Molak, wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj oraz burmistrz Ozimka Jan Labus. Uroczystość uświetnił „Chór na obcasach” pod dyrekcją Pawła Wielgusa. W piątek od rana w ozimskim Domu Kultury odbywały się wykłady związane ze sztuką odlewniczą i jej zabytkami, a po południu uczestnicy konferencji zwiedzali Ozimek, z mostem wiszącym, kościołem i cmentarzem ewangelickim na czele. Sobotę spędzą w Gliwicach, gdzie zwiedzą Muzeum Odlewnictwa Artystycznego, teren dawnej Huty w Gliwicach oraz Cmentarz Zasłużonych Hutników, a po południu wezmą udział w obchodach Święta Mostu i Żeliwa w Ozimku.

UGiM w Ozimku
2026-08-18 15:16:18
Powiadomienia o nowościach
Prosto z tej strony, bez aplikacji i bez podawania adresu e-mail.

Włącz powiadomienia, a poinformujemy Cię o najważniejszych nowościach — nawet gdy strona jest zamknięta.

  • Nowe aktualności i ważne komunikaty
  • Bez zakładania konta i podawania danych
  • Wyłączysz w każdej chwili — tym samym dzwonkiem

Po kliknięciu „Włącz" przeglądarka zapyta o zgodę na powiadomienia. Twoja subskrypcja jest zapisywana wyłącznie na serwerze tej witryny — nie korzystamy z zewnętrznych firm i nikomu nie przekazujemy danych.

Powiadomienia są włączone.

Będziemy informować Cię o nowościach na tej stronie. Jeśli chcesz przestać je otrzymywać, kliknij „Wyłącz powiadomienia" — Twoja subskrypcja zostanie usunięta.

Powiadomienia są zablokowane w ustawieniach przeglądarki.

Aby je włączyć, kliknij ikonę kłódki przy adresie strony i zmień uprawnienie „Powiadomienia" na „Zezwalaj", a następnie odśwież stronę.