Przejdź do treści głównej
Data wydruku: 2026-08-18 17:42:44

UGiM w Ozimku

ks. J. Dzierżona 4b
46-040 Ozimek
tel.: +48774622800
e-mail: sekretariat@ugim.ozimek.pl
www: ozimek.pl

Archiwum aktualności

Triatlon Turystyczny Doliną Małej Panwi

Piechty, kołem i chudom łodkom, kole rzyki i przez nia, bedzie yno kole 90 km, czyli II Triatlon Turystyczny Doliną Małej Panwi odbył się 23 sierpnia, na trasie od źródeł rzeki Mała Panew w okolicach Rzeniszowa (woj. śląskie) do przystani kajakowej na Wyspie Rehdanza w Ozimku. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi w Ozimku, a do udziału w rywalizacji stanęło 17 dwuosobowych drużyn.

fot. J. Dziuban
fot. J. Dziuban

Piechty, kołem i chudom łodkom, kole rzyki i przez nia, bedzie yno kole 90 km, czyli II Triatlon Turystyczny Doliną Małej Panwi odbył się 23 sierpnia, na trasie od źródeł rzeki Mała Panew w okolicach Rzeniszowa (woj. śląskie) do przystani kajakowej na Wyspie Rehdanza w Ozimku. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi w Ozimku, a do udziału w rywalizacji stanęło 17 dwuosobowych drużyn.

Do pokonania marszem „nordic walking” mieli około 18-kilometrową trasę do parkingu przy zbiorniku „Zielona” w Kaletach, następnie do przejechania rowerami 55 kilometrów z Kalet do Fosowskiego, a na koniec około 15-kilometrowy spływ kajakowy z Fosowskiego do Ozimka. Blisko 90-kilometrową trasę triatlonu najlepsi pokonali w niewiele ponad sześć godzin. Zwycięzcami zostali Piotr Czichon i Rafał Starzec (6.09,30), drugie miejsce zajęli Jakub Borek i Paweł Kotarski (6.21,26), a trzecie Henryk Sitarz i Marceli Biskup (6.25,30). Kobietą, która uzyskała najlepszy czas była Gabriela Mateja, a najstarszą załogą – Józef Kozioł i Marek Musiał (łącznie 125 lat). Wręczenie dyplomów i nagród przez prezesa Stowarzyszenia Józefa Tomasza Jurosa i wiceprezesa Romana Jarosińskiego odbyło się na scenie Wyspy Rehdanza. Wszyscy zawodnicy otrzymali certyfikaty ukończenia triatlonu i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej rywalizacji, na trasie bogatej w zabytki hutnictwa, których promocją zajmuje się Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi.

Tekst oraz zdjęcia: Janusz Dziuban (WO)

    

UGiM w Ozimku
2026-08-18 17:42:44
Powiadomienia o nowościach
Prosto z tej strony, bez aplikacji i bez podawania adresu e-mail.

Włącz powiadomienia, a poinformujemy Cię o najważniejszych nowościach — nawet gdy strona jest zamknięta.

  • Nowe aktualności i ważne komunikaty
  • Bez zakładania konta i podawania danych
  • Wyłączysz w każdej chwili — tym samym dzwonkiem

Po kliknięciu „Włącz" przeglądarka zapyta o zgodę na powiadomienia. Twoja subskrypcja jest zapisywana wyłącznie na serwerze tej witryny — nie korzystamy z zewnętrznych firm i nikomu nie przekazujemy danych.

Powiadomienia są włączone.

Będziemy informować Cię o nowościach na tej stronie. Jeśli chcesz przestać je otrzymywać, kliknij „Wyłącz powiadomienia" — Twoja subskrypcja zostanie usunięta.

Powiadomienia są zablokowane w ustawieniach przeglądarki.

Aby je włączyć, kliknij ikonę kłódki przy adresie strony i zmień uprawnienie „Powiadomienia" na „Zezwalaj", a następnie odśwież stronę.