Data wydruku: 2024-06-13 22:54:10

W podróż po marzenia w Jedyneczce

„W środowisku naturalnym, pingwiny spędzają w wodzie 75% życia. W środowisku naszym, teatralnym, Pingwiń całymi dniami przesiadywał na brzegu łowiąc ryby i czytając książki. Tylko tu czuł się bezpiecznie. Wszystko, co wiedział o świecie, było przeczytane lub usłyszane, nigdy zaś doświadczone” . (https://teatrlalki.opole.pl/wydarzenie/pingwin)

 Siódmego maja przedszkolaki z grupy Liski i Wesołe Nutki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku wybrały się w prawdziwą podróż po marzenia, a mianowicie pojechały na wycieczkę autobusem do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. Już od wczesnych godzin porannych wyczekiwały niezwykłej przygody. Szybkie śniadanie, ostatnie przygotowania i można było wyruszać do Opola. Pogoda dopisała, a wielki autobus i jazda nim były dla starszaków nie lada przeżyciem. Przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu p.t. „Pingwiń” i nie jest to żadna pomyłka ani literówka, ponieważ tak właśnie nazywał się główny bohater spektaklu. Historia, której świadkami stały się Liski i Wesołe Nutki, była piękna i niezwykle pouczająca, a efekty specjalne niejednokrotnie zapierały dech w piersiach naszych małych widzów. Przeżycia „Pingwinia” oraz cała wycieczka do stolicy naszego województwa, z pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków i pozwolą im uwierzyć, że czasem jeden mały krok rozpoczynający wielką podróż, może pozwolić spełnić nawet najbardziej niewiarygodne marzenia.

 

„Pingwiń” Marty Guśniowskiej to piękna i lekko romantyczna opowieść o tym, że zawsze należy podążać za swoimi marzeniami. To ciepła i uniwersalna historia, adresowana do dzieci i dorosłych, która uczy nas, że czasem trzeba rzucić się na głęboką wodę (nawet jeśli nie umiemy pływać), bo tylko wtedy możemy beztrosko unieść się na fali”.

                                                                                                                                                                             Justyna Buhl