Gmina Ozimek siedziba: Urząd Gminy i Miasta w Ozimku ul. ks.Jana Dzierżona 4b
tel. (+48) 77 462 28 00; fax (+48) 77 462 28 11
e-mail: sekretariat@ugim.ozimek.pl
www: ozimek.pl
Data wydruku: 2018-04-26 23:00:01

Oświata

Trójka na V Opolskim Przeglądzie Muzycznym "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne"

W dniu 9 stycznia 2018r. zespoły wokalne z klas 1-3 oraz 4-7 i Zosia Kała - kat. solistka reprezentowali SP3 w Ozimku, i jak się okazało również Gminę na V Opolskim Przeglądzie Muzycznym „Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne” w ramach konkursu JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ 2018 r.

 Podczas wielogodzinnych oczekiwań, wsłuchując się w przepiękne wykonania pieśni świątecznych wykonywanych przez dzieci z całego województwa opolskiego i dolnośląskiego nadszedł czas na naszą prezentację. Klasy 1-3 wykonały skoczną pastorałkę "Od serca do ucha". Zosia Kała przepięknie zaśpiewała "Lulejże mi lulej" z repertuaru Ewy Bem. Klasy starsze zaśpiewały "Skrzypi wóz". Obydwóm zespołom akompaniowali - Tymoteusz Datko i Paweł Glensk na skrzypcach.

 Wykonania spodobały się jurorom oraz publiczności i zespoły otrzymały wyróżnienia. Wyjaśniamy, że pierwszym miejscem jest Gwiazda Betlejemska, do której nam nieco zabrakło, a kolejne czyli drugie miejsca, to właśnie wyróżnienia.

Cieszymy się ogromnie z sukcesu, powtarzamy za przedstawicielem Kuratora Oświaty, który prosił o przekazanie słów podziękowania Dyrekcji za wspieranie inicjatywy jaką był udział w konkursie, pod Patronatem Kuratorium i Wojewody Opolskiego, co niniejszym czynimy.

Elżbieta Bieniecka, wraz zespołami i rodzicami uczniów.