Data wydruku: 2024-06-18 05:11:29

Aktualna sytuacja w Gminie Ozimek - 22.05.2020

Drodzy mieszkańcy Gminy Ozimek!

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym raportem dotyczącym aktualnej sytuacji w Naszej Gminie.

1. Od 23.05 br. otwieramy park do kalisteniki na kompleksie boisk ORLIK w Ozimku. Oczywiście zgodnie z jego regulaminem, zapisami, rezerwacjami oraz zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

2. Bardzo dobrą wiadomością jest fakt, iż znacznie poprawiła się sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Gminie Ozimek. Na ten moment na terenie Gminy przebywają tylko 4 osoby zakażone tą chorobą. Wszystkie one znajdują się w domowych izolatoriach, a ich stan ogólny jest dobry. Zdecydowanie spadła także liczba mieszkańców przebywających na kwarantannie ogółem, co znamionuje, iż zaczynamy nareszcie „być górą” w walce z COVID-19.

3. Urząd Gminy i Miasta w Ozimku funkcjonuje normalnie, jednakże, aby ułatwić Państwu szybsze załatwianie spraw, przygotowujemy się do otwarcia sali obsługi klienta na parterze budynku. W związku z tym pracujemy nad uruchomieniem trzech bezpiecznych stanowisk do Państwa obsługi. Będzie to kolejny po otwarciu kasy Urzędu punkt ułatwiający sprawną pracę urzędników na rzecz mieszkańców Naszej Gminy. Planowany termin otwarcia sali obsługi klienta to 01.06. br.

4. Przypominam, iż niezależnie od ilości uczęszczających dzieci, od poniedziałku 25.05. we wszystkich szkołach podstawowych oraz przedszkolach na terenie Gminy Ozimek zostaną otwarte:
- oddziały klas 1-3 w szkołach podstawowych;
- wszystkie przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych;
- uruchomione zostaną także konsultacje dla uczniów klas VIII.
Tak jak w przypadku normalnej organizacji roku szkolnego, Gmina Ozimek rodzicom, którzy zadeklarowali potrzebę dowozu dzieci do szkoły, zapewnia dojazd uczniów do powyższych placówek z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

5. Od dnia 08.06. br. planujemy ponowne otwarcie Żłobka Samorządowego w Ozimku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Jak pokazuje sytuacja, jesteśmy coraz bliżsi powrotu do normalności.

Przypominam jednak, abyśmy nadal przestrzegali zasad bezpieczeństwa i zachowywali daleko idącą ostrożność oraz odpowiedzialność.

RAZEM pokonamy tę pandemię.

Burmistrz Ozimka
Mirosław Wieszołek