Data wydruku: 2024-07-23 13:26:52

Aktualna sytuacja w Gminie Ozimek - 15.05.2020

Drodzy mieszkańcy Gminy Ozimek!

Zapraszam do zapoznania się z aktualną sytuacją w Naszej Gminie.

  1. Od początku pandemii w sumie zachorowało 107 mieszkańców Gminy Ozimek, jednak do dzisiaj – już prawie co druga osoba wyzdrowiała – 52 osoby wróciły z powrotem do zdrowia!

Jest to wyraźna oznaka tego, że zmierzamy w dobrym kierunku, a Nasza walka z tą straszną chorobą jest coraz bardziej skuteczna.

Na tę chwilę tylko 9 osób choruje na COVID-19 na terenie Naszej Gminy. Wszyscy chorzy przebywają w domowych izolatoriach, a ich stan zdrowia jest stabilny.

  1. Od jutra (t.j. sobota, 16.05.) uruchamiamy działalność kompleksu boisk „ORLIK” w Ozimku – oczywiście z zachowaniem zasad reżimu epidemiologicznego.

A w związku z ogłoszonym przez Prezesa Rady Ministrów zniesieniem kolejnych ograniczeń od 18.05. br. z „ORLIK-a” będzie mogło korzystać 14 osób + 2 trenerów w jednym czasie.

  1. Po przeprowadzeniu konsultacji z Dyrektorami, w dniu 13.05 br. zdecydowaliśmy, iż przygotowujemy się do otwarcia placówek oświatowych dla najmłodszych dzieci.
    W związku z tym od dnia 25.05. br. zostaną otwarte:

- oddziały klas 1-3 w szkołach podstawowych;
- wszystkie działające na terenie Gminy przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

Jak pokazuje sytuacja, dzięki Naszej wspólnej odpowiedzialności zaczynamy powoli wracać do normalnego funkcjonowania.

Uczulam jednak, abyśmy nadal przestrzegali reżimu epidemiologicznego, ponieważ tylko dzięki temu możemy ostatecznie RAZEM pokonać tę pandemię.

Burmistrz Ozimka
/-/ Mirosław Wieszołek