Data wydruku: 2024-06-23 06:38:36

"Naturalnie i pięknie" podczas warsztatów kosmetycznych w Krasiejowie

W sobotnie popołudnie grupa prawie dwudziestu pań spotkała się na warsztatach zorganizowanych w Starej Szkole w ramach działalności LernRaumu. Tym razem były to zajęcia z dziedziny kosmetyki pod hasłem "Naturalnie i pięknie".

I choć wydawać by się mogło, że trzynastego dnia miesiąca coś może się nie udać, było zupełnie odwrotnie. Prowadząca zajęcia pani Anna Kowolik profesjonalnie zajęła się tematem, gdyż z wykształcenia jest biologiem, dietetykiem i pracuje na co dzień w aptece. Do warsztatów przygotowała się bardzo starannie, zaczęła od prezentacji w języku niemieckim na temat budowy skóry, naturalnych kosmetyków, ich składników, dodatków zapachowych, terminu ważności i sposobu ich przechowywania, a następnie przystąpiła do części praktycznej.

Każdy uczestnik otrzymał swoje materiały do produkcji kosmetyków, słoiczki, buteleczki, etykiety do ich opisu i recepty.  Podczas zajęć wszystkie panie wykonały naturalny dezodorant, płukankę do włosów, peeling do stóp i balsam do ust. W sali roznosiły się niesamowite zapachy mięty, bazylii, olejków eterycznych z drzewa sandałowego, róży, migdałów, limonki, cynamonu i mnóstwa innych.

Nad stroną organizacyjną spotkania czuwała pani Karina Piontek, która monitorowała zapisy i przygotowała wspaniały kawowy poczęstunek dla wszystkich uczestników. Salę do zajęć przygotowały panie z DFK i Rady Sołeckiej. Uczestniczki dziękują prowadzącej za wysoki poziom merytoryczny, a organizatorom za wkład w ich przeprowadzenie. W ankiecie ewaluacyjnej zawarły pozytywne opinie i wyraziły duże zadowolenie z udziału w Workshopie, podczas którego na tydzień przed Dniem Ziemi uczyły się, jak produkować przyjazne dla środowiska kosmetyki.

Sylwia Widawska