Data wydruku: 2024-03-04 07:01:51

Nowe Wyprawki Czytelnicze dla przedszkolaków

Nowe Wyprawki Czytelnicze
Nowe Wyprawki Czytelnicze

Nowe Wyprawki Czytelnicze są przeznaczone dla dzieci, które dopiero zapisują się do biblioteki, ale także dla czytelników, którzy brali udział w poprzedniej edycji projektu „Mała Książka - wielki człowiek” i nadal regularnie korzystają ze zbiorów biblioteki.

Co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?

W skład każdej wyprawki wchodzą:

  • "Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.
  • "Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
  • Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci z Ukrainy

Ze względu na ogromną liczbę ukraińskich dzieci, które przebywają obecnie w naszym kraju, Wyprawka Czytelnicza jest dostępna również w wersji polsko-ukraińskiej. Mamy nadzieję, że dla naszych gości będzie to nie tylko zaproszenie, żeby odwiedzić naszą bibliotekę, ale też by zacząć regularnie korzystać z jej oferty.

Jak rodzic wraz z dzieckiem może przystąpić do projektu "Mała książka – wielki człowiek"?

Rodzicu:

  1. Odwiedź z dzieckiem Oddział dla Dzieci i Młodzieży, znajdujący się w Domu Kultury w Ozimku, lub też jedną z naszych filii wiejskich.
  2. Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu ,,Mała książka – wielki człowiek”.
  3. Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie! Znajdziecie w niej książkę ,,Krasnal w Krzywej Czapce”, broszurę ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  4. Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętniej po nią sięgnie po powrocie do domu.
  5. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor/komputer, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
  6. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.
  7. Jeżeli już jakiś czas korzystasz wraz dzieckiem z naszych bibliotek  po prostu zapytaj bibliotekarza o nowe wyprawki, by zacząć kolejną zabawę w zbieranie naklejek, a przede wszystkim wspólne czytanie książek.

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu "Mała książka - wielki człowiek".

Załączniki:
List do rodziców wersja polska 2022 (1,12 MB)

załączył: Emilia Jendryassek , aa dnia 2022-11-16 15:13 Liczba pobrań: 4

List do rodziców ukraiński (2,44 MB)

załączył: Emilia Jendryassek , aa dnia 2022-11-16 15:13 Liczba pobrań: 2

Plakat polski 2022 (6,24 MB)

załączył: Emilia Jendryassek , aa dnia 2022-11-16 15:13 Liczba pobrań: 2

Plakat ukrainski a4 (1,64 MB)

załączył: Emilia Jendryassek , aa dnia 2022-11-16 15:13