Data wydruku: 2024-03-04 07:08:51

Ultra Niepodległa w Ozimku

Na zdjęciu uczestnicy biegu Ultra Niepodległa
Na zdjęciu uczestnicy biegu Ultra Niepodległa

W czwartek, 10 listopada 2022 r., o godzinie 21:00 rozpoczął się bieg „Ultra Niepodległa 104km” z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bieg miał charakter towarzyski, bez rywalizacji i klasyfikacji. Ponad 30 uczestników stanęło wieczorową porą na linii startu, z nastawieniem na wspólne pokonanie całego dystansu, by zakończyć te nietuzinkowe wyzwanie w piątek, 11 listopada, o godzinie 11:00.

 „Dwa lata temu wspólnie z Mariuszem Podgórnym wpadliśmy na pomysł organizacji takiego biegu. Na starcie było nas tylko trzech, rok temu wystartowało nas już dziewięcioro, a w tym roku mamy już trzydzieści osób z różnych zakątków naszego kraju. Marzy nam się, aby impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez biegowych w województwie opolskim. Póki nam zdrowie pozwoli, to będziemy starać się kontynuować tę naszą nową tradycję. Wiemy jedno – za rok przed nami 105km!” - dodaje Łukasz Hajduga, jeden z organizatorów biegu.

„Wyrażanie patriotyzmu poprzez sport jest wspaniałą inicjatywą. Wspieramy wydarzenia sportowe na terenie Gminy Ozimek, jak imprezy biegowe tym bardziej pokazujące troskę o pamięć historyczną” – mówi Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka oraz było jedną z imprez towarzyszących tegorocznym obchodom Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Ozimek.

Mariusz Podgórny