Data wydruku: 2023-02-07 13:11:44

Bieg Ultraniepodległa

Ultraniepodległa
Ultraniepodległa

W czwartek, 10 listopada 2022 r., o godzinie 21:00 rozpoczął się bieg „Ultra Niepodległa 104km” z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bieg miał charakter towarzyski, bez rywalizacji i klasyfikacji. Ponad 30 uczestników stanęło wieczorową porą na linii startu, z nastawieniem na wspólne pokonanie całego dystansu, by zakończyć te nietuzinkowe wyzwanie w piątek, 11 listopada, o godzinie 11:00.

"To nasz sposób na upamiętnienie tego dnia i oddania hołdu tym, którzy walczyli w obronie ojczyzny, ponad 100 lat temu." - mówi Mariusz Podgórny, jeden z organizatorów biegu.

„Dwa lata temu wspólnie z Mariuszem wpadliśmy na pomysł organizacji takiego biegu. Na starcie było nas tylko trzech, rok temu wystartowało nas już dziewięcioro, a w tym roku mamy już trzydzieści osób z różnych zakątków naszego kraju. Marzy nam się, aby impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez biegowych w województwie opolskim. Póki nam zdrowie pozwoli, to będziemy starać się kontynuować tę naszą nową tradycję. Wiemy jedno –  za rok przed nami 105km!” - dodaje Łukasz Hajduga.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka.