Gmina Ozimek siedziba: Urząd Gminy i Miasta w Ozimku ul. ks.Jana Dzierżona 4b
tel. (+48) 77 462 28 00; fax (+48) 77 462 28 11
e-mail: sekretariat@ugim.ozimek.pl
www: ozimek.pl
Data wydruku: 2020-11-30 11:26:13

Aktualności

WAŻNY KOMUNIKAT DOT. ZAMKNIĘCIA DK 46 W GRODŹCU!

W związku z planowanym 11 września 2020r. zamknięciem DK 46 w Grodźcu na wysokości fotoradaru, informujemy, że  GDDKiA w Opolu wyznaczyła oficjalny objazd przez Dobrodzień oraz Zawadzkie.

Ponadto samochody osobowe poruszające się z kierunku Dobrodzienia mogą dojechać do Ozimka przez Myślinę i Krasiejów (trasa ta jest dłuższa tylko o 1,2 km).

Dla osób dojeżdżających do pracy w kierunku Ozimka z terenu m. Grodziec,  Chobie oraz Knieja (gmina Zębowice), jak również przejeżdżających z Ozimka do ww. miejscowości Urząd Gminy i Miasta w Ozimku wyda zgody na odstępstwo od zakazu wjazdu na ulice wewnętrzne w Grodźcu, którymi będzie możliwy warunkowy przejazd.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość tych ulic, zgody na odstępstwo od zakazu będą mogły uzyskać tylko osoby dojeżdżające do pracy lub szkoły z Grodźca, Chobia oraz Kniei tylko samochodami osobowymi (do 3,5 tony).  Pozostałym osobom zgody nie będą udzielane.

Jednocześnie informujemy, iż policja ustaliła stałe punkty kontroli przestrzegania zakazu wjazdu na ulice wewnętrzne Grodźca.

Osoba starająca się o zwolnienie będzie musiała udowodnić cel dojazdu do pracy lub szkoły.

Mieszkańcy Grodźca poruszający się po drogach lokalnych sołectwa nie będą karani mandatami karnymi.