Gmina Ozimek oferuje przyjazne warunki dla prowadzenia i rozwoju biznesu. Szczególną rolę odgrywają bardzo dobrze wykształcona kadra, znakomite warunki lokalizacyjne oraz wykwalifikowana siła robocza. A co najważniejsze u nas żyje się dobrze…


INFORMACJE O GMINIE

DANE STATYSTYCZNE

POWIERZCHNIA:
126,5 km2

POŁOŻENIE: WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE / POWIAT OPOLSKI

TWORZĄ JĄ: MIASTO OZIMEK I 13 SOŁECTW

CHARAKTER: GMINA PRZEMYSŁOWA, MIESZKANIOWA I ROLNICZA

LICZBA MIESZKAŃCÓW:

GMINA - 18 406 osób

W TYM MIASTO - 7829 osób

(STAN NA: 01.12.2022 r.)

STOPA BEZROBOCIA:

POWIAT OPOLSKI: 6,1% (2 123 osób)

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE: 6,0 % (21 535 osób)

(STAN NA: 31.12.2021 r.)

ŚREDNIE WYNAGRODZENIE BRUTTO:

W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM: 5 895,25 ZŁ

W POWIECIE OPOLSKIM: 5 476,46 ZŁ

(STAN NA 31.12.2021 r.)

Gmina Ozimek  położona jest w południowo-wschodniej części województwa opolskiego, w odległości 25 km na wschód od miasta wojewódzkiego Opola.

Gmina Ozimek oferuje przyjazne warunki dla prowadzenia i rozwoju biznesu. Szczególną rolę odgrywają bardzo dobrze wykształcona kadra, znakomite warunki lokalizacyjne oraz wykwalifikowana siła robocza. A co najważniejsze u nas żyje się dobrze. 

Szczególnym atutem jest, że Ozimek jest gminą, w której żyje się dobrze. Rozbudowana sieć placówek oświatowych – żłobek, przedszkola i szkoły tworzą sprzyjające warunki dla rodzin. Ponadto na terenie Ozimka znajduje się szpital – co ma znaczący wpływ na zapewnienie opieki zdrowotnej naszych mieszkańców.

Dysponujemy ogromną bazą rekreacyjno-sportową oraz obiektami hotelowymi o bardzo wysokim standardzie, jak również szeroką siecią gospodarstw agroturystycznych usytuowanych w niemalże każdej miejscowości gminy.

Gmina oferuje także liczne atrakcje, do których należą Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, spływy kajakowe na Opolskiej Amazonce – Małej Panwi, szeroka sieć tras rowerowych oraz obszerny zasób zabytków hutnictwa, do których należą Zabytkowy Most Wiszący oraz Kościół Ewangelicki w Ozimku. 

Ponadto mamy bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną. Bliskość miasta wojewódzkiego ok. 20 km i węzła autostrady ok. 30 km sprzyjają sprawnemu transportowi. W odległości ok. 100 km znajdują się 2 duże lotniska – Wrocław i Katowice.

Jesteśmy otwarci na współpracę, a profesjonalne podejście biznesowe zapewni najwyższe standardy obsługi inwestora w naszej gminie.

Sektory wysokiej szansy - Struktura przemysłowa

O przemysłowej funkcji gminy przesądzają zakłady z branży odlewniczej, metalurgicznej i konstrukcji stalowych bazujące na istniejącym terenie przemysłowym w obrębie Huty Małapanew. Są to m.in.:

  • Huta Małapanew – jeden z największych producentów odlewów staliwnych i żeliwnych w Polsce;
  • KS Konstrukcje Stalowe Sp. z o.o. – producent konstrukcje i zbiorniki stalowe;
  • Kratos Polska Sp. z o.o.– producent różnorodnych materiałów dla przemysłu odlewniczego.

Podmioty mogą w pełni wykorzystać tradycje hutnicze i odlewnicze w gminie Ozimek, która od lat jest wiodącą lokalizacją tej branży.

Tereny pohutnicze sprzyjają rozwojowi branży z zakresu automotive - produkcji baterii samochodowych i utylizacji z tym związanych.

Poza nimi na obszarze gminy znajduje się kilka większych zakładów produkcyjnych innych branż m.in. BA Glass Jedlice – Huta Szkła, ProLicht Reklama oraz Halupczok – Kuchnie i Wnętrza. Gmina ma ogromny potencjał dla rozwoju firm, ponieważ daje idealne warunki w zakresie pozyskiwania wykwalifikowanych pracowników.

 

Galeria
 do góry