ŚWIĘTO PSTRĄGA

 

 

Tytuł: Święto Pstrąga

Cel operacji: Promocja rybackiej specyfiki obszaru RLGD poprzez organizację wydarzenia pn. „Święto pstrąga”

 Wartość projektu: 65 407,36 zł.

Dofinansowanie: 55 596,00 zł, w tym publiczne środki wspólnotowe (wkład EFMR) 47 256,60 zł, a wkład krajowy: 8 339,40 zł

 

Opis:

Zaplanowano organizację trzydniowego wydarzenia pn. "Święto pstrąga".

W pierwszy dzień odbędzie się konferencja tematyczna, której celem jest promocja gospodarczej, tradycyjnej i kulturalnej specyfiki obszaru RLGD.

Kolejne dwa dni to szereg zaplanowanych działań przy rzece Mała Panew na Wyspie Rehdanz'a, które mają na celu popularyzację i promocję specyfiki obszaru RLGD "Opolszczyzna", min poprzez:

- interaktywny pokaz gotowania pn. "Pstrąg i jego tajemnice w 2 odsłonach". Będzie to pokaz kulinarny połączony z edukacją. Podczas pokazu zostaną przygotowane porcje degustacyjne dla uczestników wydarzenia;

- animacje dla dzieci z nastawieniem na tematykę wodną i rybacką; 

- spektakl "O rybaku i złotej rybce";

- konkurs popularyzujący tematykę związaną z rybami i kulturą rybacką w regionie;

- program artystyczny: występy zespołów ludowych, sekcji dziecięcych, orkiestry.

Dodatkowo odbędą się spławikowe zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Ozimka 2021- zawody zaplanowano do realizacji wspólnie z Kołem PZW Ozimek w Biestrzynniku.

 

Zaplanowano zakup gadżetów promocyjnych, które będą rozdawane wśród uczestników wszystkich wydarzeń, atrakcji, konkursów, konferencji, zawodów wędkarskich, dla aktywnych uczestników podczas pokazu gotowania, dla najmłodszych występujących. 

Spławikowe Zawody Wędkarskie w ramach Święta Pstrąga

Dnia 25 lipca 2021 r. na Stawie Dużym w Biestrzynniku zorganizowano Spławikowe Zawody Wędkarskie, które odbyły się jako jedno z działań realizowanych z projektu Święta Pstrąga. Uczestniczyli w nich wędkarze z całego regionu.

Zawody rozpoczęły się o 6:00 rano, a po otwarciu imprezy nastąpiło losowanie stanowisk, następnie nęcenie zanętą ciężką i wędkowanie. Całemu wydarzeniu towarzyszyła przyjazna atmosfera i piękna pogoda. Około południa komisja sędziowska zakończyła ważenie ryb, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i pucharów oraz okolicznościowych statuetek i medali. Dekoracji zwycięzców dokonywali Zastępca Burmistrza Ozimka Andrzej Brzezina oraz Prezes Zarządu Okręgu PZW Opole Wiesław Miś.

 

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

 1. Łukasz Frąk – 6120 pkt.
 2. Marek Kowalik – 4420 pkt.
 3. Łukasz Jantos – 4020 pkt.
 4. Piotr Polarz – 3840 pkt.
 5. Mariusz Mularczyk – 2360 pkt.
 6. Julia Gołda – 2040 pkt.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

 1. PZW Jedlice – 11980 pkt.
 2. PZW Ozimek – 3540 pkt.
 3. PZW Szczedrzyk – 220 pkt.

To kolejna udana inicjatywa wpływająca na rozwój i promocję sektora rybackiego. Wydarzenie zrealizowano we współpracy z Kołem PZW Ozimek, a uczestniczyły w nim wszystkie koła PZW z terenu naszej gminy oraz wielu wędkarzy spoza gminy.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

 • Data aktualizacji: 2021-11-26 10:49
 • |
 • Licznik odwiedzin: 63 884 748