Modernizacja trybun na boisku sportowym w Ozimku

 

Przetarg na modernizacja trybun na boisku sportowym w Ozimku rozstrzygnięty

Dzisiaj ogłoszono wyniki przetargu na modernizację trybun na boisku sportowym w Ozimku. Wygrało konsorcjum firm: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE PROFECTUS SP. Z O.O.

Kluczowymi elementami inwestycji, która będzie kosztować ok. 730 000,00 zł są budowa trybuny żelbetowej na skarpie ziemnej oraz budowa utwardzonych dojść i dojazdów. Będzie to pierwsza poważna inwestycja na stadionie od czasu jego budowy (ok. 50 lat temu), w związku z tym Gmina starała się pozyskać finansowe wsparcie środków zewnętrznych. Dzięki umiejętnemu aplikowaniu o środki unijne udało się wpisać zadanie do Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”

Aby zrealizować w/w inwestycję przewidziano następujące prace:

roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe (rozbiórka elementów betonowych, rozbiórka obrzeży, rozbiórka utwardzeń terenu z trylinki oraz kostki betonowej, rozbiórka ławek drewnianych z podpórkami); wywóz i utylizacja gruzu; roboty ziemne; przygotowanie i montaż zbrojenia; remont murku bocznego z nadmurowaniem, wykonaniem czapy oraz obłożeniem płytami kamiennymi; wykonanie stalowych barierek i ogrodzeń trybun; ułożenie obrzeży na ławie; utwardzenie terenu kostką betonową; złożenie i montaż siedzisk za pomocą kotew chemicznych do  konstrukcji żelbetowej trybun.

„Inwestycja ma bardzo wielkie znaczenie dla rozwoju sportu w naszej gminie. Czołowy klubu piłkarski KS Małapanew Ozimek, któremu udało się zdobyć historyczny awans do III ligi ze względów formalnych musi rozgrywać pojedynki na stadionie w Krasiejowie. Tym bardziej zależy nam, aby jak najszybciej dostosować obiekt w Ozimku do norm wymaganych przez PZPN” – mówi M. Korniak Burmistrz Ozimka.

OZIMEK_HKS_2014_02_04_2P2050124P2050126OZIMEK_HKS_2014_02_04_1

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-07-07 15:48
  • |
  • Licznik odwiedzin: 57 581 717