Aktualności

Liczba odsłon: 3195882

Pływanie

pływanie
pływanie

Marta Rakowska z Krasiejowa, która na co dzień trenuje pływanie i reprezentuje Sekcję Pływacką UKS MOS w Opolu, została zakwalifikowana przez Polski Związek Pływacki do składu krajowej grupy juniorów młodszych w ramach szkolenia Mały Wielki Polak - Nadzieje Olimpijskie.

Polski Związek Pływacki organizuje program szkolenia najmłodszych juniorów pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Marta jest jedyną reprezentantką Opolszczyzny w pływaniu, powołaną do grupy szkoleniowej. W trakcie kwalifikacji Wydział Szkolenia PZP wytypował grupę zawodników, którzy uzyskiwali bardzo wysokie notowania według tabel i punktacji Rudolpha w pływackich konkurencjach olimpijskich. Jak się okazuje, w przypadku Marty, o kwalifikacji do programu zadecydowały bardzo dobre wyniki osiągnięte podczas Zimowych Mistrzostw Polski 14-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim, a szczególnie konkurencja 400m stylem zmiennym zakończona uzyskanym tytułem Mistrzyni Polski.

Przy tej sportowej kwalifikacji, Uczniowski Klub Sportowy MOS w Opolu apeluje o aktywne przyłączenie się do zbiórki 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego w Gminie Ozimek. W treści deklaracji podatkowych należy wpisać nr KRS 0000270261 wskazując cel szczegółowy UKS-MOS OPOLE 1134.

Opracował:

Foto: Piotr Rakowski

UKS MOS w Opolu

pływaniepływaniepływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-02-24 11:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 60 289 120