Aktualności

Liczba odsłon: 3133268

Pływanie

pływanie

W dniach 28-29 listopada 2020 r. na terenie pływalni WODNA NUTA w Opolu zostały przeprowadzone Zimowe Mistrzostwa Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

W zawodach okręgowych, zwieńczających na Opolszczyźnie sezon zimowy 2020 r., udanie wystartowała Marta Rakowska z Krasiejowa, która na co dzień reprezentuje Klub Pływacki UKS MOS w Opolu. Marta z początkiem roku szkolnego rozpoczęła naukę w szkole średniej w Opolu i kontynuuje uprawienie pływania w nowym klubie pływackim w Opolu.

Marta podczas zawodów rywalizowała w pięciu konkurencjach indywidualnych: 50m stylem grzbietowym, 100m i 200m stylem dowolnym oraz 200m i 400m stylem zmiennym. W swojej kategorii wiekowej pływaczka zdecydowanie zwyciężała we wszystkich pięciu startach zdobywając ostatecznie tytuł Najlepszej Juniorki Młodszej Okręgu Opolskiego w sezonie zimowym.

Uzyskane wyniki sprawiły, że Marta bardzo dobrze zaprezentowała się w kategorii kobiet OPEN (wszystkie zawodniczki bez względu na wiek), w której z sukcesami rywalizowała i wygrywała z zawodniczkami starszymi nawet o 5 lat. W kategorii OPEN zawodniczka UKS MOS w Opolu indywidulanie pięciokrotnie stawała do dekoracji medalowej odbierając 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy. Ponadto, Marta w rywalizacji drużynowej zdobyła kolejne 3 medale: 2 złote w sztafecie 4x50m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym oraz medal srebrny w sztafecie mieszanej 4x50m stylem dowolnym.

Zdobywając 8 medali Marta zdecydowanie przyczyniła się do sukcesu klubowego Sekcji Pływackiej UKS MOS w Opolu, która ostatecznie zwyciężyła w końcowej klasyfikacji medalowej mistrzostw okręgu opolskiego.

W klasyfikacji generalnej Zimowych Mistrzostw Opolskiego OZP na Najlepszą Zawodniczkę Mistrzostw Marta zajęła wysokie 2 miejsce ustępując jedynie starszej o dwa lata koleżance z UKS MOS w Opolu.

Formuła otwartych mistrzostw okręgu opolskiego w pływaniu przyczyniła się do podniesienia poziomu sportowego rywalizacji pływackiej i rangi zawodów, w których rywalizowało 27 klubów pływackich reprezentując okręg śląski, małopolski, dolnośląski, łódzki i opolski. W rywalizacji sportowej wzięło udział 105 kobiet i 98 mężczyzn.

Na terenie Opolszczyzny w sporcie pływackim przełom listopada i grudnia był  bardzo aktywnym okresem. W dniu 22 listopada zakończyła się Wojewódzka Liga Miast Opolszczyzny edycja 2019/2020 podczas Wielkiego Finału Ligi. A tydzień wcześniej odbyła się ostatnia tura eliminacyjna opolskiej ligi pływackiej. Marta dominowała podczas cyklicznych zawodów pływackich zdobywając szereg medali na arenie Okręgu Opolskiego w pływaniu w swojej kategorii wiekowej. A co istotne, wygrała klasyfikację indywidulaną całorocznego cyklu zawodów Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w edycji 2019/2020 zostając Najlepszą Zawodniczką ligi pływackiej w swojej kategorii wiekowej..

 

Opracował:

Foto: Piotr Rakowski

UKS MOS w Opolu

pływaniepływaniepływaniepływaniepływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-01-21 10:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 59 868 682