Aktualności

Liczba odsłon: 2990446

Pływanie

Pływanie
Pływanie

Po dłuższej przerwie zostały wznowione zawody Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu w sezonie 2019/2020. W dniu 10 października 2020 r. na terenie pływalni MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla została przeprowadzona 4 runda wojewódzkiej rywalizacji w pływaniu. Zawody zorganizował Opolski Okręgowy Związek Pływacki.

W zawodach okręgowych wystartowała piątka młodych pływaków wywodzących się z gminy Ozimek - Hanna Młotek z Antoniowa, Natalia Olczyk z Krasiejowa, Szymon Włoch z Ozimka oraz Hanna Derda i Dawid Bylak z Grodźca, którzy na co dzień trenują pływanie w Dobrodzieniu i reprezentują Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Młodzi sportowcy zmagali się w stylach technicznych w konkurencjach: 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem motylkowym. Szczególnie ta ostatnia konkurencja indywidualna była dla zawodników dodatkowym sprawdzianem siły i wytrzymałości.

W „ozimskiej” ekipie, najlepiej w zawodach zaprezentowała się Hania Młotek, która zdobyła złoty medal w konkurencji 100m „motylkiem” oraz medal srebrny na 50m „żabką”. Dzięki sukcesom medalowym Hania uzyskała tytuł Najlepszej Zawodniczki 4 rundy Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny.

Pozostali zawodnicy z gminy Ozimek ustanawiali swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach, jednak nie zapewniło im to jeszcze pozycji medalowych.

Gratulujemy wszystkim nowych rekordów życiowych, medali oraz uzyskanego tytułu sportowego.

 

Opracowało:

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

PływaniePływaniePływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-10-21 19:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 58 876 533