Aktualności

Liczba odsłon: 2676470

Pływanie

pływanie
pływanie

W dniach 17-18 stycznia 2020 r. na terenie pływalni Centrum Rekreacji Wodnej STRZELEC w Strzelcach Opolskich zostały przeprowadzone Zimowe Mistrzostwa Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

W zawodach okręgowych, zwieńczających na Opolszczyźnie sezon zimowy 2019 r., udanie wystartowała Marta Rakowska z Krasiejowa, która na co dzień reprezentuje Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Marta podczas zawodów rywalizowała w pięciu konkurencjach indywidualnych: 100m stylem motylkowym, 100m i 200m stylem dowolnym oraz 200m i 400m stylem zmiennym. W swojej kategorii wiekowej pływaczka zdecydowanie zwyciężała we wszystkich pięciu startach zdobywając ostatecznie tytuł Najlepszej Młodziczki Okręgu Opolskiego w sezonie zimowym.

Uzyskane wyniki sprawiły, że Marta bardzo dobrze zaprezentowała się w kategorii kobiet OPEN (wszystkie zawodniczki bez względu na wiek), w której z sukcesami rywalizowała i wygrywała z zawodniczkami starszymi nawet o 5 lat. W kategorii OPEN zawodniczka VEGI Dobrodzień indywidualnie również pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, odbierając 5 złotych medali. Na szczególną uwagę zasługuje wynik w konkurencji 400m stylem zmiennym, w której Marta zdecydowanie wygrała i uzyskała wynik 613 punktów wg FINA.

Zdobywając pięć złotych medali Marta zdecydowanie przyczyniła się do sukcesu klubowego Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która w końcowej klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 3 miejsce za ekipami z Kędzierzyna-Koźla i Opola.

W klasyfikacji generalnej Zimowych Mistrzostw Opolskiego OZP na Najlepszą Zawodniczkę Mistrzostw Marta zajęła wysokie 2 miejsce ustępując jedynie starszej o dwa lata koleżance z UKS MOS w Opolu.

Dla Marty Zimowe Mistrzostwa Okręgu Opolskiego miały również dodatkowe znaczenie. Podczas rozpoczęcia mistrzostw, trener klubowy Oleg Pyrog oficjalnie wręczył zawodniczce wystawiony przez Polski Zawiązek Pływacki certyfikat powołania do składu Kadry Narodowej Juniorów Młodszych Polskiego Związku Pływackiego.

Przy okazji medalowych sukcesów Marty, Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia (KRS 0000157060), zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji przekazywania 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego w Gminie Ozimek.

 

Opracował:

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

pływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniePlakat Vega 2020

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-03-31 17:47
  • |
  • Licznik odwiedzin: 56 383 982