Liczba odsłon: 2566390

Pływanie

pływanie
pływanie

W dniu 08.12.2019 r. na terenie Pływalni Aquarius Kopernik w Zabrzu przeprowadzono Jubileuszowy X Zabrzański Miting Pływacki dla dzieci i zawodników do 14 lat.

W zawodach tych wystartowała coraz liczniejsza grupa wywodząca się z gminy Ozimek, bo aż szóstka młodych pływaków – Marta Rakowska i Natalia Olczyk z Krasiejowa, Hanna Młotek z Antoniowa, Szymon Włoch z Ozimka oraz Hanna Derda i Dawid Bylak z Grodźca, którzy na co dzień trenują pływanie w Dobrodzieniu i reprezentują Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Każdy zawodnik wystartował w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz najmłodsi pływacy startowali w rywalizacji sztafet. Ekipa klubowa z dorobkiem 12 medali zajęła wysokie 6 miejsce w klasyfikacji medalowej mitingu, która ostatecznie obejmowała 19 ekip pływackich. Połowę medali sekcji zdobyli młodzi pływacy z gminy Ozimek.

W zawodach najlepiej zaprezentowała się najstarsza z ekipy – Marta Rakowska. Zawodniczka, która tym razem płynęła w konkurencji sprinterskiej 50m stylem dowolnym, po wyrównanej rywalizacji na dystansie z koleżanką o rok starszą, wywalczyła złoty medal po emocjonującym finiszu. Natomiast w konkurencji 100m stylem zmiennym Marta zdecydowanie pokonała rywalki i zdobyła drugi złoty medal. Dzięki dobrym wynikom indywidualnym w klasyfikacji końcowej Marta uzyskała tytuł Najlepszej Zawodniczki Mitingu i otrzymała pamiątkowy Puchar X Zabrzańskiego Mitingu Pływackiego.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się Hania Młotek (lat 10), która zdobyła po jednym medalu złotym i srebrnym. Hania wśród swoich rówieśniczek wygrała rywalizację w konkurencji 50m stylem motylkowym oraz zajęła 2 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym.

Dorobek medalowy sekcji powiększyła również najmłodsza Natalia Olczyk (lat 9), która zdobyła dwa medale brązowe. Natalia dwukrotnie zajmowała 3 miejsca wśród swoich rówieśniczek, w konkurencji 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym.

Pozostali zawodnicy z gminy Ozimek ustanawiali swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach, jednak nie zapewniło im to jeszcze pozycji medalowych. W tegorocznym Jubileuszowym X Zabrzańskim Mitingu Pływackim wzięło udział blisko 400 zawodników, w tym prawie 200 dziewcząt i blisko 200 chłopców, którzy reprezentowali 21 sekcji i klubów pływackich z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego oraz zagraniczna ekipa z Czech.

Udział zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA (KRS 0000157060) zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływanie – VEGA pływaków wspieranie”.

Dodatkowe wyrazy podziękowania kierujemy do Rodziców zawodników będących członkami naszego Stowarzyszenia, którzy aktywnie uczestniczyli w finasowaniu oraz koordynacji wyjazdu całej ekipy sportowej.