Aktualności

Liczba odsłon: 2327498

Pływanie

Pływanie
Pływanie

Marta Rakowska z Krasiejowa trenująca na co dzień pływanie w Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień została powołana przez Polski Związek Pływacki do składu kadry narodowej juniorów.

Marta w poprzednim sezonie pływackim osiągała bardzo dobre wyniki sportowe, szczególnie podczas rywalizacji centralnej w trakcie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich, zarówno w Dąbrowie Górniczej (edycja zimowa), jak i w Oświęcimiu (edycja letnia). Uzyskiwane wyniki indywidualne w stylu dowolnym i zmiennym na średnich dystansach plasowały Martę wśród najlepszych młodziczek w kraju. Marta dominowała również na arenie okręgu opolskiego zdobywając szereg medali i tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw Okręgu Opolskiego w swojej kategorii wiekowej, a także wygrała całoroczny cykl zawodów pływackich Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny.

Aktualny sezon pływacki 2019/2020 rozpoczął się dla Marty wyjątkowo szczęśliwie. Powołanie do składu kadry narodowej juniorów należy oceniać jako zwieńczenie dotychczas osiąganych  wyników sportowych i uznanie jej pozycji sportowej nie tylko na Opolszczyźnie, ale również w Polsce.

PływaniePływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-09-19 14:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 53 417 589