Aktualności

Liczba odsłon: 1594370

Pływanie

pływanie
pływanie

W dniu 20.10.2018 r. na Pływalni DELFIN w Dobrodzieniu zorganizowano XIII  Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia dla zawodników w wieku 12 lat i młodszych. W zawodach tych wystartowała czwórka młodych pływaków wywodzących się z gminy Ozimek - Marta Rakowska i Natalia Olczyk z Krasiejowa, Hanna Młotek z Antoniowa oraz Dawid Bylak z Grodźca, którzy na co dzień trenują pływanie w Dobrodzieniu i reprezentują Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Marta Rakowskapodczas zawodów startowała w trzech konkurencjach: 50m oraz 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. Zdecydowanie wygrywając wszystkie swoje konkurencje zdobyła trzy złote medale, dzięki czemu wywalczyła okazjonalne puchary oraz uzyskała tytuły Najlepszej Kraulistki oraz Najlepszej Zmiennistki wśród rówieśniczek. Osiągnięte wyniki zagwarantowały Marcie również zdobycie Pucharu Burmistrza Dobrodzienia w kategorii OPEN.

Podczas zawodów Martę spotkała miła niespodzianka. Trener klubowy Oleg Pyrog wraz z Panią Burmistrz Dobrodzienia – Różą Koźlik, dokonali uroczystej dekoracji i wręczyli Marcie okazjonalny specjalny puchar, ręcznie wykonany przez jej szkoleniowca, jako nagrodę za czterokrotne zwycięstwa podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 2018 w Raciborzu oraz za uzyskanie nieformalnego tytułu Najlepszej Zmiennistki w Polsce wśród dziewcząt 12-letnich.

Dawid Bylakw zawodach startował w trzech konkurencjach: 50m oraz 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Wyścig na dystansie 50m ukończył na drugim miejscu,  a w konkurencji 100m „craulem” zajął nielubiane przez sportowców - czwarte miejsce wśród jego rówieśników w kategorii chłopców 10 lat.

Natalia Olczyk (lat 8) w zawodach startowała w trzech konkurencjach: 50m oraz 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym w kategorii wiekowej 10 lat i młodsze. Rywalizacja ze starszymi dziewczynkami nie zapewniła jej jeszcze pozycji medalowych, ale pozwoliła Natalii zdobyć nowe doświadczenia. Dodatkowo Natalia jako najmłodsza zawodniczka zawodów otrzymała od organizatorów okazjonalny Puchar dla Najmłodszej Zawodniczki Zawodów.

W zawodach po raz pierwszy wystartowała również kolejna mieszkanka Gminy Ozimek - Hania Młotek (lat 9), która w tym roku dołączyła do sekcji pływackiej VEGA  Dobrodzień. Swoją przygodę ze sportowym pływaniem rozpoczęła od startu na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym.

Najmłodszym zawodnikom Sekcji VEGA Dobrodzień pochodzącym z Gminy Ozimek należą się szczególne gratulacje za przełamanie startowych lęków i barier oraz podołanie wyzwaniom startów na długich, jak dla początkujących pływaczek, dystansach.

W zawodach brało udział 78 zawodników z 8 klubów i sekcji pływackich z Częstochowy, Gliwic, Opola, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Zdzieszowic i Dobrodzienia.

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia składa serdeczne podziękowania Spółce HDT-Polska z Ozimka oraz firmie Bruktermm–Bis Materiały Budowlane z Krasiejowa za wsparcie organizacyjne zawodów oraz ufundowanie pakietów startowych dla wszystkich zawodników.

Udział w zawodach sportowców z Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień odbywał się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA, które realizuje zadanie publiczne współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”. 

pływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-11-14 15:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 44 029 896