rok założenia:1994

Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094

logo_klubu_z_tygrysem

Olimpiada w Tokio, na której po raz pierwszy zaprezentuje się karate zbliza się wielkimi krokami. Aby mieć możliwość uczestniczenia w tym wielkim wydarzeniu trzeba być jednym z 50 najlepszych zawodników na świecie. Jak to zweryfikować? Prowadzony jest ogólnoświatowy ranking zawodników i zawodniczek gdzie karatecy zbierają punkty za starty w zawodach. Im trudniejszy poziom zawodów tym więcej punktów można zdobyć. Właśnie dlatego Natalia Szponder jeździ po całym świecie, zbiera owe punkty i to z calkiem dobrym skutkiem.

W ostatnie dwa weekendy startowała na najważniejszych imprezach, które kwalifikują do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Pierwszy turniej to PREMIER LEAGUE KARATE1 BERLIN gdzie w konkurencji seniorek do 55kg rywalizowały 64 konkurentki. Walkę stoczyła z Hiszpanką, którą pokonała w tym roku w Holandii 3:1. Niestety tym razem to przeciwniczka była lepsza. Walka zakończyła się nieznacznym wynikiem 1:0. Rywalka natomiast zakończyła zawody na wysokim, bo 5 miejscu. Kolejny start to zawody: KARATE1 SERIA A w SANTIAGO. W swojej konkurencji Natalia miała 60 zawodniczek z całego świata. Stoczyła 5 walk zajmując wysokie 7 MIEJSCE!! W eliminacjach pokonała reprezentantkę Chile, by w następnej rundzie ulec zawodniczce z Turcji ( 5 w rankingu światowym). Turczynka ostatecznie zajęła 2 miejsce dając Natalii szansę na walkę o 3 miejsce w repasażach. Pierwszą walkę nasza zawodniczka wygrała ze Słowaczką, następną z Japonką (19 miejsce w rankingu światowym), lecz w trzeciej rundzie uległa zawodniczce z Tajlandii, która uplasowała się na 3 miejscu.

Start zaliczamy do udanych, chociaż jest mały niedosyt, ponieważ brązowy medal był bardzo blisko. Następny przystanek to Polish, Open w Bielsku Białej, a tydzień później Premier League Karate1 w Tokio.