rok założenia:1994

Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094

logo_klubu_z_tygrysem

W miniony weekend odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate. Kobiecą drużynę Politechniki Opolskiej reprezentowały: Natalia Szponder, Julia Wocka, Izabela Piechota i Natalia Ledwig. W pierwszej konkurencji kata drużynowe kobiet gdzie wystartowało 6 drużyn reprezentacja Opola zajęła najwyższe miejsce na podium wygrywając z Łodzią, Lublinem i Poznaniem. W konkurencji kata indywidualne kobiet na 34 startujące osoby na podium stanęła Natalia Szponder zajmując wysokie drugie miejsce. W kumite -61 kg Natalia Ledwig niestety przegrała swoją pierwszą walkę i tak zakończyła start w tej konkurencji a Natalia Szponder w kumite ind pierwsze dwie walki wygrała, następną minimalnie przegrała o wejście do finału w ostatniej sekundzie 1:0 z Dorotą Banaszczyk z Politechniki Łódzkiej. Bratobójczą walkę o 3 miejsce stoczyła z Julią Wocka, wygrywając 1:0 i stając na podium. Dziewczyny w kumite drużynowym pierwsza walkę wygrały z reprezentacją Bydgoszczy, natomiast w drugiej rundzie uznały wyższość uczelni Uniwersytetu Łódzkiego ostatecznie zajmując 5 miejsce.

Wcześniej Natalia wzięła udział w 53rd Mistrzostwach Europy Karate WKF w Nowym Sadzie gdzie startowała w kumite drużynowym przegrywając ćwierćfinał, co wykluczyło naszą drużynę z dalszych rozgrywek.

Na początku kwietnia Nasza karateczka uczestniczyła w ważnej imprezie, jaką jest Premier League Karate1 Rabat. Natalia Pierwszą rundę po wyrównanej walce z Valerią Kumizaki przegrała 1:0. Brazylijska jak burza szła do przodu wchodząc do finału i wygrywając go, co dało Natalii szansę na repasaż. W dalszych rozgrywkach Natalia uznała wyższość zawodniczki ze Szwajcarii, która ostatecznie zajęła 5 miejsce. Nasza zawodniczka natomiast swój start kończy na 9 miejscu na 43 startujących zawodniczek z pierwszej setki rankingu światowego Natalia aktualnie zajmuje 43 miejsce na świecie.