Wiadomości z Ozimka i okolic

Dnia 20 marca 2013 r. uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej w Antoniowie wzięli udział Lekcji Europejskiej prowadzonej przez pana  Wojciecha Dudka - konsultanta Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich w Opolu, działającego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego w Opolu.

    Była to wspaniała okazja do przekazania uczniom ważnych informacji na temat Wspólnoty Europejskiej oraz funduszy europejskich.  Zajęcia w formie pogadanki z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przybliżyły uczniom zagadnienia związane z działalnością Unii Europejskiej, jej symbolami oraz celami, jakie realizują państwa członkowskie Unii Europejskiej

    Druga część  lekcji poświęcona była zagadnieniom związanym z funduszami europejskimi. Poprzez przykłady projektów zrealizowanych w naszym regionie uczniowie mieli okazję przekonać się, iż fundusze europejskie obecne są w ich najbliższej okolicy, również w naszej placówce. Na koniec uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując ćwiczenia i zadanie związane z Unią Europejską oraz funduszami europejskimi. Zwycięzcy obdarowani zostali upominkami.

 

Marzena Pikos

DSCF1763
DSCF1763
Galeria
 do góry