Wiadomości z Ozimka i okolic

Małe ORŁY

Chętni uczniowie klas 2a, 2b i 3a wzięli udział w dwóch ogólnopolskich konkursach: „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” oraz „Orzeł Matematyczny”. Celem tych konkursów jest popularyzacja wiedzy ogólnej, rozwijanie zainteresowań matematycznych, wdrażanie uczniów do intelektualnego współzawodnictwa oraz promocja nauki poprzez zabawę. Z naszej szkoły swoją wiedzę z innymi uczniami z Polski skonfrontowało dziewiętnastu  uczniów, w tym dziesięciu w obu konkursach. W każdym z konkursów uczniowie rozwiązywali test składający się z 21 zadań o różnym stopniu trudności. Konkursy dały uczniom możliwość porównania poziomu swojej wiedzy z rówieśnikami z całej Polski. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki w skali kraju. Tytuł laureata konkursu uzyskało 9. uczniów, w tym dwie osoby w obu konkursach, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplom uznania. Natomiast nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Rozwijającej Talenty. Gratulujemy!

Laureaci  konkursów :

„Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” :

Stefania Pruski – kl.II b – 14 miejsce w kraju

Izabela  Rolka – kl.IIIa – 16 miejsce w kraju

Piotr Wilczek – kl.III a -    16 miejsce w kraju

Wiktoria Labisz – kl.b –    17 miejsce w kraju

Mateusz Bytomski – kl.IIa - 18 miejsce w kraju

„Orzeł Matematyczny”:

Izabela  Rolka – kl.III a– 12 miejsce w kraju

Mykhailo  Stetsyk– kl.III a– 19 miejsce w kraju

Piotr Wilczek – kl.III a – 25 miejsce w kraju

Tomasz Kotula – kl.III a– 26 miejsce w kraju

Wiesława Papkalla

Galeria
 do góry