Wiadomości z Ozimka i okolic

Właśnie zakończył się czas konkursów przedmiotowych na etapie wojewódzkim. Nasi uczniowie zmagali się z nimi od października podczas wymagających ogromnego wysiłku etapów szkolnych, gminnych i wojewódzkich.

            Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego pierwsze miejsce zajęła Michalina Stańczyk, która jako pierwsza uczennica w historii naszej szkoły udzieliła 100% poprawnych odpowiedzi w konkursie chemicznym na etapie wojewódzkim. Tego wyczynu w tym roku szkolnym dokonało tylko dwoje uczniów w naszym województwie, a w sumie laureatów wojewódzkich z chemii było czworo, natomiast finalistka tylko jedna. Michalinę do konkursu przygotowała pani Małgorzata Korniak.

            Zaszczytny tytuł laureata, tym razem w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2023/2024 przypadł w udziale humanistkom - Jagodzie Dudzie (90%) z klasy VIII przygotowanej pod opieką pani Małgorzaty Szpali oraz Karolinie Słupik (90%) z klasy VII przygotowanej przez panią Marzenę Wolicką - Mazurkiewicz. Z kolei finalistką tegoż konkursu została nasza utytułowana uczennica Michalina Stańczyk z klasy VIII przygotowana pod kierunkiem pani Małgorzaty Szpali. Michalina uzyskała 80% poprawnych odpowiedzi, co dało jej wysoką, trzecią pozycję wśród finalistów wojewódzkich.

            Gratulujemy naszym laureatkom i finalistce talentu, wiedzy, determinacji i chęci do wytężonej pracy, które utorowały im drogę do zaszczytnych tytułów. Michalino, Jagodo, Karolino, teraz świat stoi przed Wami otworem, a wy udowodniłyście, że wszystko jest możliwe, jeśli się tego mocno pragnie i trochę losem pokieruje. Dziękujemy, że tak godnie reprezentowałyście naszą gminę i społeczność szkolną - Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku. Dziękujemy za Wasz upór w dążeniu do celu, niezwykłą wrażliwość i skromność w tak wspaniałym spełnianiu marzeń nas wszystkich.

 

                        Małgorzata Korniak, Małgorzata Szpala, Marzena Wolicka-Mazurkiewicz

Galeria
 do góry