Wiadomości z Ozimka i okolic

W Szkole Podstawowej nr 3 w Ozimku obchody "Święta Życzliwości" trwają nie jeden, a kilka dni. Naszym celem jest, aby życzliwość nie była jednorazowym aktem lecz szkolną codziennością. Dlatego ten szczególny dzień uczciliśmy wielowymiarowo, na wszystkich etapach edukacyjnych - od przedszkolaków po ósmoklasistów. 

 Na zajęciach z wychowawcami uczniowie poruszali zagadnienia związane z szeroko rozumianą życzliwością oraz według własnych pomysłów przygotowali "Łańcuchy życzliwości", dzięki czemu cała społeczność szkolna połączyła się w rozpowszechnianiu dobra. W ramach wydarzenia "Muzyka łagodzi obyczaje" zatańczyliśmy wspólnie do utworu "Chocolate". Był to wyzwalający mnóstwo pozytywnej energii wspólnie spędzony czas. Malowaliśmy i kolorowaliśmy wielkoformatowe kolorowanki - każdy uczeń mógł wówczas uwolnić swoją pozytywną kreatywność. Powstała również profilaktyczna fotobudka "Akcja-Afirmacja", która dzięki podnoszącym na duchu hasłom wzmacniała wiarę w siebie oraz podnosiła samoocenę uczniów. Dodatkowo nasi najstarsi uczniowie powiedzieli jednoznaczne i stanowcze STOP zjawisku hejtu w autorskich "Listach do ludożerców". 

 Dziękujemy dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz naszym wspaniałym uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji "Tygodnia Życzliwości". 

 Iwona Czichos, Helena Hapyn, Monika Pilarek

Galeria
 do góry