Wiadomości z Ozimka i okolic

20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w ramach akcji organizowanej przez UNICEF. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Przedszkolaki obejrzały film pt. „Wszyscy mamy prawa”, którego celem było rozbudzenie u dzieci poczucia, ze bez względu na wygląd, kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszyscy jesteśmy równi, mamy takie same prawa i każdemu należy się szacunek. Oprócz świetnej zabawy, dzieci miały możliwość porozmawiania o swoich prawach i obowiązkach. Nadrzędnymi prawami, które dzieci poznały w tym dniu to prawo do zabawy, miłości, szacunku oraz zdobywania wiedzy. Całość zwieńczył wspólny "niebieski marsz" po naszym przedszkolu z niebieskimi balonami.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto o którym należy pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania , przynależą takie same prawa – prawa człowieka.

Galeria
 do góry