Wiadomości z Ozimka i okolic

W czwartek 9 listopada 2023r. w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Opolu odbył się finał XIX Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Podczas koncertu finałowego wystąpili laureaci, który przeszli przez kolejne etapy: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Po przesłuchaniach w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu, Anastazja Szalek, uczennica klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Dylakach, przeszła do finału konkursu.

Na scenie Szkoły Muzycznej, Anastazja przed jury i publicznością, która po brzegi wypełniła salę widowiskową , zaprezentowała się w piosence pt. ,,Uwierz Polsko”. Swoim pięknym i pełnym emocji wykonaniem zachwyciła jury , które w kategorii kl. IV - VIII przyznało naszej uczennicy I m-ce w konkursie.

To jednak nie był koniec emocji w minionym tygodniu. Po dniu pełnym radości i wzruszeń na Anastazję czekały jeszcze dwa występy, wśród nich jeden podczas Pikniku z okazji Święta Niepodległości, który odbył się 11 listopada na Rynku w Opolu.

Jak to się stało, że jako jedyna solistka wystąpiła na scenie rozstawionej na opolskim rynku? Po konkursowych eliminacjach w PSP nr 29 w Opolu, organizatorom uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości, którzy również przysłuchiwali się poczynaniami młodych wykonawców, tak spodobało się wykonanie Anastazji , że poproszono Ją o zaśpiewanie przed opolską publicznością utworu, który otworzył jej drzwi do finału i jak się okazało do zwycięstwa w konkursie.

Gratulujemy

IMG-20231112-WA0010
IMG-20231112-WA0010
Galeria
 do góry