Wiadomości z Ozimka i okolic

Oświata

LIterackie nagrody dla uczennic z JEDYNKI

Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Młody Literat”. Już po raz czternasty organizowała go Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16 im. Zofii Nałkowskiej w Opolu. W tym roku tematem przewodnim była Polska widziana oczyma młodego patrioty.

12 czerwca 2018r. odbył się finał, do którego zakwalifikowały się nasze zdolne pisarki. Jury podkreśliło, że prac nadeszło bardzo dużo i wybór najlepszych był nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że wiele z nich odznaczało się nowatorskim, niesztampowym podejściem i zwracało uwagę świeżością spojrzenia na ojczyznę pod różnym kątem, nie tylko z punktu widzenia turysty zwiedzającego swój kraj. W pracach pojawiał się także rys historyczny, niejednokrotnie łączony z niesamowitymi dziejami rodzinnymi.

Miejsce II w kategorii klas piątych otrzymała Kinga Włodarczyk pod opieką polonistki Katarzyny Mahari, a miejsce III w kategorii klas siódmych – Hanna Karpińska pod opieką polonistki Grażyny  Łygi. Dziewczynki otrzymały piękne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

            Gratulujemy osiągnięć i życzymy równie twórczej weny oraz lekkości pióra na przyszłość.

KATARZYNA MAHARI

11 0171 0161 0151 0141 013 - Kopia

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-01-21 14:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 46 024 235