Wiadomości z Ozimka i okolic

Oświata

"Niezwykła impreza dla niezwykłej, małej Marysi" - charytatywny maraton Fit Day w Szkole Podstawowej nr 3 w Ozimku.

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.

Henryk Sienkiewicz

           To była niezwykła impreza dla małej Marysi Marek! – tymi słowami można podsumować charytatywny maraton Fit Day, który odbył się 25 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Ozimku.

          Nad całością przedsięwzięcia czuwali równie niezwykli organizatorzy – pani Maria Świętek – nauczycielka matematyki w naszej szkole oraz państwo Katarzyna i Piotr Szczemirscy. Słowa uznania należą się także profesjonalnym instruktorkom fitnessu – paniom: Monice Babij, Małgorzacie Kozłowskiej, Katarzynie Graczykowskiej, Annie Awdejuk, Katarzynie Kachalskiej oraz Matyldzie Jałowiec-Wańkowicz, które bezinteresownie poprowadziły cały maraton i swoją energią zachęcały licznie zgromadzonych - małych i dużych - do ćwiczeń w rytmie dynamicznej lub relaksacyjnej muzyki. Każdy z przybyłych mógł wybrać coś interesującego dla siebie z bogatej oferty sportowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów: zumbę, jogę, jumpy czy też wzmacnianie. Z ogromnym zainteresowaniem śledzono również egzotyczny, pełen pasji taniec brzucha wykonany przez absolwentkę naszej szkoły – Oliwię Rainczuk, która zainteresowanym udzieliła lekcji instruktażu tego niezwykłego tańca. Głośnymi brawami uczestnicy maratonu nagrodzili młodych, utalentowanych artystów reprezentujących Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów „Akces” pod opieką pani Elżbiety Pisuli - Bienieckiej. Wielu emocji dostarczyła także formacja taneczna Super Mum’s skupiająca w swoich szeregach niezwykłe mamy – mamy mażoretek, trenujące pod okiem pani Katarzyny Cieśli. Z kolei miłośnicy szybkich zakupów mogli skorzystać z oferty zaprezentowanej przez firmy Mary Kay, Avon, Forever Aloes, Tupperware oraz Dekoracje Buhl. Dla wszystkich milusińskich przygotowano malowanie buziek i skręcane baloniki. Wielką niespodzianką okazało się losowanie atrakcyjnych nagród  ufundowanych przez liczną grupę sponsorów z terenu naszej gminy oraz z Opola.

Na medal spisali się nauczyciele szkoły – fundatorzy ciast, wspomagani przez niezawodnych wolontariuszy Szkolnego Wolontariatu, którzy zaangażowali się w prowadzenie kawiarenki i rejestrację uczestników maratonu. Nasza szkolna kawiarenka jak zawsze cieszyła się ogromnym powodzeniem. Nie można także pominąć pań woźnych pracujących tego dnia bezinteresownie na rzecz Marysi.

           Impreza okazała się wielkim sukcesem, ponieważ zebrana kwota (ponad 8000 złotych) przerosła oczekiwania organizatorów, a przede wszystkim ogromnie ucieszyła rodziców maleńkiej Marysieńki, gdyż dzięki pozyskanym funduszom w pełni uda się sfinansować zakup specjalistycznego wózka. Swoją wdzięczność państwo Marek wyrazili tymi oto słowami:

 Z całego serca dziękujemy za tyle dobrego ziarna, za tyle dobra, które dziś zostało rozsiane. DOBRO POWRACA !”

    Wyrazy wdzięczności organizatorzy kierują także do Dyrektor Domu Kultury w Ozimku – pani Justyny Wais – Fijałkowskiej i Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi za wyrażenie zgody na przeprowadzenie kwesty na rzecz Marysi. Zbiórka odbyła się 04 listopada 2017 roku na terenie placówki, po spektaklu „W karczmie u Krigara”.  

Szczególne podziękowania należą się sponsorom nagród.

Oto oni:

Sklep - Firanki „Hanna” w Ozimku,

Pizzeria Lawendowe WOW w Ozimku,

Karolina Gosztyła – Basaj Fotografia w Ozimku,

Restauracja TARAS w Ozimku,

Dekoracje Buhl w Szczedrzyku,

Smocza Jama w Opolu– sala zabaw dla dzieci,

Dżungla w Opolu– sala zabaw dla dzieci,

HopLandia w Opolu– hala zabaw,

Sklep Dziecięcy - Kraina Bobasków w Ozimku,

Centrum Ogrodnicze Pracuś w Schodni,

Kawiarnia Ciasteczkowo w Ozimku,

EkoAna w Ozimku,

Siłownia Fit Fabryka  Ozimku,

Agencja Ubezpieczeniowa „Bienieccy” w Ozimku,

Kursy językowe „Bienieccy” w Ozimku,

Studio Masażu i Fizjoterapii w Ozimku,

Pizzeria AliBaba w Ozimku,

Restauracja Nowa w Ozimku,

Firma Avon,

Firma Mary Kay,

Firma Forever Aloes,

Firma Tupperware,

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku.

 „Gdy darujesz pomoc, cały świat się uśmiecha!” Marysieńka jeszcze raz dziękuje!

 

                                                            M.Dziewulska-Stefan, M. Wolicka-Mazurkiewicz, A.Zawieja

FitDay_Beata_Misiura_10_1525pxFitDay_Beata_Misiura_11_1525pxFitDay_Beata_Misiura_12_1525pxFitDay_Beata_Misiura_13_1525pxFitDay_Beata_Misiura_14_1525pxFitDay_Beata_Misiura_15_1525pxFitDay_Beata_Misiura_16_1525pxFitDay_Beata_Misiura_17_1525pxFitDay_Beata_Misiura_18_1525pxFitDay_Beata_Misiura_19_1525pxFitDay_Beata_Misiura_1_1525pxFitDay_Beata_Misiura_21_1525pxFitDay_Beata_Misiura_22_1525pxFitDay_Beata_Misiura_23_1525pxFitDay_Beata_Misiura_24_1525pxFitDay_Beata_Misiura_25_1525pxFitDay_Beata_Misiura_27_1525pxFitDay_Beata_Misiura_2_1525pxFitDay_Beata_Misiura_33_1525pxFitDay_Beata_Misiura_34_1525pxFitDay_Beata_Misiura_35_1525pxFitDay_Beata_Misiura_36_1525pxFitDay_Beata_Misiura_39_1525pxFitDay_Beata_Misiura_3_1525pxFitDay_Beata_Misiura_40_1525pxFitDay_Beata_Misiura_4_1525pxFitDay_Beata_Misiura_5_1525pxFitDay_Beata_Misiura_6_1525pxFitDay_Beata_Misiura_7_1525pxFitDay_Beata_Misiura_8_1525pxFitDay_Beata_Misiura_9_1525px

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-05-22 08:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 39 611 047