Wiadomości z Ozimka i okolic

Oświata

Cztery razy złoto, srebro i brąz dla Marty Rakowskiej na Słowacji

W dniach 28-29 października 2017 r. w miejscowości Humenne (Słowacja) odbył się VII Międzynarodowy Miting Pływacki o Puchar Klubu PK CHEMES Humenne dla dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat. W zawodach brało udział 267 zawodników z 24 klubów sportowych ze Słowacji, Czech, Białorusi, Serbii, Ukrainy i Polski.

W zawodach udział wzięła uczennica klasy VIA Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku Marta Rakowska (lat 11), reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Dla Marty był to bardzo pracowity sportowo weekend. Podczas dwudniowych zawodów startowała ona w połączonej kategorii wiekowej dziewcząt 11-12 lat, w siedmiu konkurencjach: 50m i 100m stylem dowolnym, 50m i 100m stylem grzbietowym, 50m stylem motylkowym oraz 100m i 200m stylem zmiennym. Marta zdobywając 6 medali, w tym cztery złote w obu konkurencjach grzbietowych oraz zmiennych, jeden srebrny w wyścigu na 100m stylem dowolnym i jeden brązowy na dystansie 50m „delfinem”, w znaczny sposób przyczyniła się do zwycięstwa klubowego Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w klasyfikacji medalowej zawodników w kategorii wiekowej 11-12 lat.

Podkreślić warto, iż podczas zawodów Marta rywalizowała w międzynarodowym towarzystwie zarówno ze swoimi rówieśniczkami, jak i z dziewczynkami o rok starszymi, co w pływaniu dzieci i młodzików ma istotne znaczenie. Występy Marty należy ocenić pozytywnie, szczególnie mając na uwadze obecnie trwające przygotowania do zbliżających się ogólnopolskich sprawdzianów wytrzymałości i wszechstronności stylowej.

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia składa serdeczne podziękowania firmie Bruktermm–Bis Materiały Budowlane z Krasiejowa za wsparcie organizacyjne wyjazdu zagranicznego dla całej ekipy zawodników z Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień.

fot_0fot_1fot_2fot_4fot_5fot_6fot_7fot_8fot_9vega dobrodzien_FB

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-06-18 11:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 40 199 152