Wiadomości z Ozimka i okolic

Oświata

Marta Rakowska zdobyła Puchar Burmistrza Dobrodzienia

W dniu 14.10.2017 r. na Pływalni DELFIN w Dobrodzieniu zorganizowano XII  Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia dla zawodników w wieku 12 lat i młodszych. W zawodach tych wystartowała dwójka młodych pływaków i jednocześnie uczniów klasy VIA Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku: Marta Rakowska i Tymoteusz Stasiukiewicz, którzy na co dzień trenują pływanie w Dobrodzieniu i reprezentują Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Marta Rakowska podczas zawodów startowała w trzech konkurencjach: 50m oraz 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. Wygrywając wszystkie swoje konkurencje, zdobyła trzy złote medale oraz zapewniła sobie tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów wśród rówieśniczek. Osiągnięte wyniki zagwarantowały Marcie również zdobycie Pucharu Burmistrza Dobrodzienia w kategorii OPEN. Uzyskane wyniki czasowe są dobrą prognozą przed rozpoczynającym się zimowym sezonem pływackim 2017/2018.

Podczas zawodów Martę spotkała miła niespodzianka. Prezes Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego - Zofia Kozina-Oloś, reprezentująca Polski Związek Pływacki, dokonała uroczystej dekoracji i wręczyła Marcie złoty medal za zajęcie I miejsca w Wielobojowych Mistrzostwach Polski dziewcząt 11 letnich w roku 2017, które odbywały się korespondencyjnie na przełomie maja i czerwca w całym kraju. Podczas gratulacji Pani Prezes OOZP podkreśliła, iż Sekcja Pływacka VEGA z Dobrodzienia mimo, że należy do małych ośrodków szkolenia pływackiego, to jednak posiada w swoich szeregach najlepszą 11-letnią zawodniczkę w Polsce, która zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w kraju po raz drugi z rzędu. Do gratulacji dołączyła Burmistrz Dobrodzienia – Pani Róża Koźlik, która ufundowała nagrodę specjalną dla zawodniczki reprezentującej sekcję z Dobrodzienia. 

Tymoteusz Stasiukiewicz w zawodach startował w trzech konkurencjach: 50m oraz 100m stylem klasycznym i 200m stylem zmiennym. Wyścigi w jego ulubionym stylu klasycznym pozwoliły uzyskać Tymkowi dwukrotnie, nielubiane przez zawodników - czwarte miejsce wśród jego rówieśników w kategorii chłopców 12 lat.

W zawodach brało udział 102 zawodników z 13 klubów i sekcji pływackich z Częstochowy, Gliwic, Strzelec Opolskich, Opola, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Zdzieszowic i Dobrodzienia. 

fot-1fot-10fot-5fot-7fot-9vega dobrodzien_FB

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-06-18 11:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 40 199 157