Wiadomości z Ozimka i okolic

Oświata

Marta Rakowska najlepszą 11-letnią pływaczką w Polsce

Marta Rakowska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku, reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień, została Najlepszą Zawodniczką w Ogólnopolskim Rankingu Pływackim na rok 2017 dziewcząt 11-letnich. Uzyskany wielobojowy wynik 1739 punktów wg FINA (Światowej Organizacji Pływackiej) zapewnił Marcie pierwsze miejsce w klasyfikacji krajowej wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej.

W dniu 03.06.2017 r. na terenie pływalni Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec” w Strzelcach Opolskich zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Zawody Pływackie dla dzieci 10 i 11-letnich.

Zawody te są Drużynowym Wielobojem Pływackim przeprowadzanym rokrocznie w formule korespondencyjnych zawodów centralnych o randze (nieformalnych) Mistrzostw Polski dla najmłodszych zawodników reprezentujących sekcje i kluby pływackie z całego kraju. Formuła korespondencyjnych zawodów polega na tym, iż podczas zawodów we wszystkich okręgach pływackich w Polsce zawodnicy danej kategorii wiekowej zobligowani są startować na dystansach i w stylach ustalonych przez Polski Związek Pływacki. W tegorocznych Mistrzostwach Polski 11-latki mogły startować w wybranych przez siebie 4 z 6 konkurencji, a zawody przeprowadzane były w ciągu miesiąca we wszystkich okręgach pływackich w kraju.

Marta w tegorocznych najważniejszych zawodach sezonu startowała w następujących czterech konkurencjach: 50m stylem motylkowym, 100m oraz 200m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. W ramach ogólnopolskiej klasyfikacji nasza pływaczka zajęła trzykrotnie pierwsze miejsce; na dystansie 100m i 200m w jej koronnym stylu dowolnym oraz na dystansie 200m stylem zmiennym.

 Marta w tegorocznej rywalizacji broniła tytułu Najlepszej Zawodniczki z ubiegłego roku oraz była cichą faworytką w konkurencjach stylu dowolnego. Wyniki czasowe Marty bacznie śledziły jej główne rywalki, które swoje zawody miały tydzień później w Nowym Targu, w tym m.in. Alicja Miłek z klubu Solne Miasto Wieliczka, uzyskująca porównywalne bardzo dobre wyniki w stylu grzbietowym. Ostatecznie Marta rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnęła podczas startów na dystansach 200 metrowych. Do końcowego zwycięstwa w rywalizacji ogólnopolskiej w znacznym stopniu przyczynił się uzyskany przez Martę wynik aż 505 pkt FINA w konkurencji 200m stylem dowolnym.

 Choć zawody w Opolskim Okręgowym Związku Pływackim zostały przeprowadzone na początku czerwca br., to oficjalne zestawienie ogólnopolskiego rankingu zostało opracowane i ogłoszone przez Polski Związek Pływacki dopiero w dniu 13.07.2017 r., po przeprowadzeniu, ukończeniu i analizie pozostałych wielobojowych zawodów centralnych we wszystkich okręgach pływackich na terenie całego kraju.

W tegorocznym Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 11-letnich zostały sklasyfikowane 702 dziewczynki oraz 707 chłopców ze 188 sekcji i klubów z Polski.

 VEGA DOBRODZIEŃ

fot_0fot_1fot_10fot_11fot_12fot_13fot_14fot_17fot_18fot_2fot_3fot_4fot_5fot_6fot_7fot_9vega dobrodzien_FBfot_19

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-06-18 11:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 40 199 249