Wiadomości z Ozimka i okolic

W Szkole Podstawowej w Krasiejowie po raz drugi realizowano projekt pod nazwą „Wieś z klimatem”.

Pomysłodawcą i organizatorem zajęć było Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów „Akces”,

W tym roku również staraliśmy się tak zróżnicować te zajęcia, żeby dzieci nie tylko dobrze się bawiły, rozwijały swoją kreatywność, ale dodatkowo wyniosły konkretną wiedzę i umiejętności. Zależy nam na kształtowaniu u młodego pokolenia świadomości, że na wsi żyje się dobrze, mamy czyste powietrze, dostęp do darów natury i piękną przyrodę wokół, którą należy szanować

Zwieńczeniem warsztatów był piknik w wiejskim stylu. Były występy folkowe, wernisaż prac wykonanych przez dzieci, a także prezentacja rzeźb lokalnego artysty oraz książki kucharskiej z przepisami na dania kuchni śląskiej zebranymi przez uczestników projektu. W biesiadę zaangażowały się całe rodziny. Stoły zapełniły przysmaki takie jak panczkarut, czyli kapusta z ziemniakami, kiszone ogórki, swojskie wędliny, chleb i ciasto drożdżowe z różnymi dodatkami.

Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz zaprezentowali powstałą podczas warsztatów piosenkę,: „Bo na wsi ... W trakcie biesiady nakręcono do niej teledysk, który, można zobaczyć na profilu Szkoły Podstawowej w Krasiejowie w mediach społecznościowych. Pan Tomasz Krystosek-zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, który skorzystał z naszego zaproszenia, wysoko ocenił organizację naszego przedsięwzięcia i przyznał, że ta wieś ma klimat.

Projekt „Wieś z klimatem II” współfinansowany był z budżetu Województwa Opolskiego w ramach zadania publicznego w zakresie wsparcia działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pod nazwą „Opolska Wieś Przyszłości – Wieś Dzieciom”.

Galeria
 do góry