Kultura

DNI OZIMKA 2018

Dom Kultury w Ozimku serdecznie zaprasza na Dni Ozimka, w ramach których ochodzone będą także jubileusze 65-lecia Domu Kultury w Ozimu oraz 55-lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej.

Poniżej przedstawiamy program 2-dniowej imprezy:

SOBOTA 09.06.2018

SALA WIDOWISKOWA DK

15:30 - "Miłość po śląsku" koncert zespołów ludowych Heidi, Babie Lato, Opolskie Dziołchy, Dzióbki

16:00 - "Z jednej gliny" - spektakl w międzynarodowej obsadzie z udziałem zespołów Grodziec i Jutrzenka

17:15 - wielokulturowy orszak

PLAC DK

17:30 - "Taneczny dialog" - występ zespołu Dialog z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia

18:00 - koncert Ozimskiej Orkiestry Dętej

18:30 - koncert folkowego zespołu Iwan Iwanilia

SALA WIDOWISKOWA DK

19:30 - "Cudzych chwalicie... poznajcie swoich!" - repertuar w wykonaniu zepsołów tanecznych: Super Mums, Kaszmir, Delement, Diament oraz wokalistek Studia Piosenki NONET, Julii Doty oraz Leny Bardyk

PLAC DK

20:30 - "PRZEBOJE WSZECHCZASÓW" w wykoaniu finalistów "THE VOICE OF POLAND"

21:30 - 01:00 -"Dyskoteka pod gwiazdami" - gra DJ Wasyl

NIEDZIELA 10.06.2018

PLAC DK

12:45 - Trio Mała Panew - występ zespołu muzycznego Jana Konopki

13:00 - Amelia Kita, Katarzyna Juruć, Agata Kołodziejczyk, Melania Nowak - występ laureatek Festiwalu DO-RE-MI

13:10 - Vanessa Gonsior - występ wokalistki TSKN

13:15 - Studio Piosenki NONET - występ wokalistek DK

14:15 - "Cudzych chwalicie... poznajcie swoich!" - program w wykonaniu zespołów tanecznych: Omega, Feniks, Kropelki, Szkółka mażoretek, Zafira, Flava, Enter, Mini-Mini

14:45 - "Ludowo na nowo" - w wykoaniu zespołu dziecięcego działającego przy Stowarzyszeniu "Akces"

15:15 - Aminacje dla dzieci

16:00 - Finał konkursu plastycznego pt. "Podróż moich marzeń"

16:15 - Animacje dla dzieci

SALA WIDOWISKOWA DK

17:15 - "Odrodzone" - spektakl w wykonaniu zespołów: Kaszmir i Zafira

PLAC DK

18:00 - "Znane i lubiane" - koncert w wykonaniu zespołów Michał Hadasik & Friends

18:45 - "Co wiem o Ozimku?" - konkurs z nagrodami

19:00 - Meg Krzemień z zespołem  - koncert

20:00 - "Jaka to piosenka?" - konkurs z nagrodami

20:15 - "MUZYCZNY WEHIKUŁ CZASU" - koncert w wykonaniu finalistów "The Voice of Poland"

21:30 - Zakończenie imprezy

        „Wehikuł czasu”- to tytuł przypadających na 9-10 czerwca Dni Ozimka, które w tym roku zrealizowane będą na terenie wokół domu kultury. W tegoroczne święto miasta wpisane są również obchody 65-lecia Domu Kultury i 55-lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku. W związku z tym część programu realizowana będzie we wnętrzu budynku DK. Spektakle teatralne, pokazy taneczne i wokalne oraz wystawy wymagają bowiem specjalnej oprawy.

W podróż do przeszłości wyruszymy już 8 czerwca, podczas uroczystości, którą, oprócz obecności zaproszonych gości, uświetni spektakl pt. „Tryn kiereki - wędrówka w kole czasu”. Podczas jubileuszu wręczone zostaną Nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury. Wrócimy pamięcią do dawnych lat Domu Kultury oraz Biblioteki. Wspomnimy naszych nieodżałowanych kolegów otwierając „Szkółkę im. Zygmunta Antosika” dla najmłodszych adeptów Ozimskiej Orkiestry Dętej oraz „Podróżującą Galerię im. Wojtka Siudei”. Wyeksponujemy również nieprezentowane jeszcze w Ozimku grafiki Wojciecha. Otwarciu wystawy  towarzyszyć będzie występ Chóru na Obcasach. Wstęp na imprezę za zaproszeniami.

Sobotę rozpoczniemy kolejnym nawiązaniem do historii. W zabawny sposób przypomnimy o korzeniach dzisiejszych mieszkańców naszej miejscowości, będącej kulturowym tyglem, w którym mieszają się wpływy niemieckie, śląskie, polskie, kresowe, a ostatnio ukraińskie, nawet brazylijskie, filipińskie i marokańskie. O „Miłości po śląsku” posłuchamy w trakcie koncertu zespołów: Heidi, Babie Lato, Opolskie Dziołchy, Dzióbki a o tym, że wszyscy jesteśmy ulepieni „Z jednej gliny” opowiemy w spektaklu w międzynarodowej - a jednak składającej się z mieszkańców naszej gminy - obsadzie. O tym, że najlepiej dogadamy się prowadząc „Taneczny Dialog” przekona nas sam zespół Dialog z Dylak w 25-rocznicę swojego istnienia. Nie zabraknie Ozimskiej Orkiestry Dętej, której koncert dedykujemy Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Antoniowa z okazji jej 90-lecia. W folkowych klimatach zabrzmi zespół Iwan Iwanilia.  Na scena zawirują roztańczone zespoły DK: Super Mums, Kaszmir, Delement i Diament. Usłyszymy utalentowane wokalnie mieszkanki naszej gminy: wokalistki Studia Piosenki Nonet oraz Julię Dotę i Lenę Bardyk. Tuż przed dyskoteką wieńczącą sobotni program, wystąpią w wyjątkowym koncercie finaliści znanego telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”.

W niedzielne południe scena należeć będzie do najmłodszych i najzdolniejszych tancerzy i wokalistów. Jako pierwsze zaprezentuje się Trio Mała Panew prowadzone przez Jana Konopkę. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć cztery laureatki Festiwalu DO-RE-MI: Amelię Kitę, Katarzynę Juruć, Agatę Kołodziejczyk oraz Melanię Nowak. Kolejną wokalistką będzie reprezentująca TSKN - Vanessa Gonsior. W najmłodszym składzie zaprezentuje się Studio Piosenki NONET. „Cudzych chwalicie… poznajcie swoich”- w tym bloku scenę na placu DK zawojują zespoły DK Omega, Feniks, Kropelki, Szkółka Mażoretek, Zafira, Flava, Enter oraz Mini-Mini. Tuż po nich zespół dziecięcy działający przy stowarzyszeniu Akces zaprezentuje się w programie pt. „Ludowo na nowo”.   Na naszych milusińskich czekają zabawy z animatorem, quizy i dmuchane miasteczko. Najzdolniejsi plastycy biorący udział w konkursie „Podróż naszych marzeń”  otrzymają nagrody, a ich prace zaprezentowane będą w „Podróżującej Galerii im. Wojtka Siudei”. Na scenie DK zagości taneczny spektakl orientalny pt. „Odrodzone”, a zaraz po nim na scenie głównej, „Znane i lubiane” evergreeny zaprezentuje pochodzący z Antoniowa- dziś muzyk grający w Teatrze Polskim we Wrocławiu - Michał Hadasik & Friends. Nie obejdzie się bez konkursów wiedzy o Ozimku i znajomości największych przebojów. Koncert energetycznej Meg Krzemień to nasza kolejna niespodzianka. Całość zakończymy „Muzycznym wehikułem czasu” czyli największymi hitami minionych dekad.

Mamy nadzieję, że impreza będzie dla mieszkańców atrakcyjna i pełna niezapomnianych wrażeń.

PLAKAT DNI OZIMKA (, 855,82 kB)

załączył: Romana Klimek, aa dnia 2018-05-29 11:16 Liczba pobrań: 28

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-05-21 12:38
  • |
  • Licznik odwiedzin: 49 717 678