Wiadomości z Ozimka i okolic

Kultura

XIII FESTIWAL PIOSENKI DO-RE-MI

            28 kwietnia 2018 r. już po raz XIII sala widowiskowa Domu Kultury w Ozimku rozbrzmiała dźwiękami piosenek wykonywanych podczas Festiwalu „DO-RE-MI”. Prawie 80 uczestników zmagało się w konkurencjach „DO-RE-MI.pl” oraz „ŚPIYWOM DURCH”.

            Przesłuchania w pierwszej konkurencji odbyły się w 4 kategoriach:

 - uczniowie klas I-III

- uczniowie klas IV-VI

- klasy VII, uczniowie gimnazjów

- uczniowie klas ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

            Nowinką tegorocznego Festiwalu była konkurencja „Śpiywom durch” czyli covery utworów po Śląsku. W wokalne potyczki stanęło 7 uczestników, z których każdy wykazał się kreatywnością w pisaniu własnych tekstów. Dodatkowo podczas przesłuchań uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów z coachem rozwoju osobistego – Piotrem Zawadzkim.

            Wykonawców, tradycyjnie, oceniało profesjonalne jury, którym w tym roku był zespół „Frele”. Wysoki poziom wykonań sprawił, że członkinie jury miały „twardy orzech do zgryzienia”. Po obradach udało się wytypować zwycięzców, w gronie których znalazły się wokalistki Studia Piosenki „Nonet”, działającego w Domu Kultury w Ozimku – Agata Kołodziejczyk i Melania Nowak.

            Wszyscy laureaci I miejsc zaprezentowali się podczas koncertu finałowego, którego zwieńczeniem było wykonanie piosenek „Nic do stracenia” oraz „Dejta cicho” przez zespół „Frele” oraz uczestników i laureatów festiwalu.

            Patronat honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Ozimka oraz Starosta Opolski, natomiast patronatami medialnymi były „Wiadomości Ozimskie” oraz „Tygodnik Ziemi Opolskiej”.

            Serdecznie dziękujemy sponsorom naszego Festiwalu: Burmistrzowi Ozimka, Staroście Opolskiemu, Piotrowi Zawadzkiemu, Damianowi Woszkowi oraz firmie „Besco”.

            Gratulujemy wszystkim laureatom i do zobaczenia za rok!

Fot. A. Kolman

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-01-21 14:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 46 023 492