Wiadomości z Ozimka i okolic

Kultura

Szukam swego miejsca...

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku serdecznie zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny pt. "Szukam swego miejsca",  poświęcony twórczości kluczborskiej poetki Agnieszki Chrobot. Piękne liryczne wiersze przedstawi autorka oraz duet gitarowo-wokalny: Małgorzata Pasznicka i Mariusz Buczek. Spotkanie odbędzie się w środę 10 maja o godz. 17.30 w Sali Kameralnej Domu Kultury w Ozimku. Wstęp wolny!

Twórczość Agnieszki Chrobot jest  doskonałym dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na odkrycie swoich talentów i  rozwijanie pasji. Pani Agnieszka, choć z wykształcenia jest polonistką, zaczęła pisać wiersze dopiero po przejściu na emeryturę. Pomimo późnego debiutu, w ciągu ostatnich kilkunastu lat udało jej się opublikować 8 tomików poetyckich.  Jej wiersze są zaproszeniem do  refleksji na tym, co w życiu jest najważniejsze. Naczelnym tematem poetka czyni miłość, która niesie szczęście i poczucie spełnienia, ale także tęsknotę, ból rozstania i oczekiwanie na ponowne spotkanie. Wiele z utworów porusza również temat przemijania i wiary oraz zachwytu nad pięknem świata.

Agnieszka Chrobot – mieszka w Kluczborku. Ukończyła filologię polską – pracowała jako nauczycielka w Szkole Podstawowej w Kujakowicach, następnie w LO w Kluczborku. Publikowała liczne artykuły, dotyczące spraw dydaktyczno – wychowawczych w pismach ogólnokrajowych i lokalnych. Jest autorką ośmiu tomików poetyckich ( w tym „Jest taka cisza”, „W stronę światła”, „Zatrzymaj się”, „Rachunek z miłości” i „Służę Bogu i ludziom”) oraz monografii wsi Kujakowice. Zadebiutowała w 2003 roku wierszem „Wędrówki bieszczadzkie”. Pasjonuje ją życie jako dar, którym trzeba umieć cieszyć się i dzielić.

Małgorzata Pasznicka – mieszka w Wołczynie. Pisze teksty poetyckie, komponuje muzykę do własnych utworów i wierszy innych twórców. Jest laureatką wielu festiwali piosenki religijnej, m.in. w Brzegu, gdzie zdobyła nagrodę Grand – Prix. Otrzymała statuetkę „Wołczyńskiego Isandra”, w kategorii: promocja miasta i gminy. Jej występy cieszą się dużą popularnością i gromadzą miłośników poezji śpiewanej.

Mariusz Buczek - mieszka w Wołczynie. Pracuje jako instruktor w Wołczyńskim Ośrodku Kultury. Wiele czasu poświęca na pracę wychowawczą w Świetlicy Środowiskowej. Swoją działalność artystyczną rozpoczął, będąc uczniem 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wołczynie. Wraz z grupą kolegów stworzyli zespół instrumentalno – wokalny, który uświetniał uroczystości szkolne i środowiskowe. Był współzałożycielem zespołu „Ex Animo”, skupiającego się na poezji śpiewanej.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-05-23 14:43
  • |
  • Licznik odwiedzin: 39 631 830