Aktualności

Sukcesy drużyn GMKS Ozimek

Drużyna Trampkarzy z roczników 2007-2009 cieszyła się z awansu do Opolskiej Ligi Trampkarzy.

Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Ozimek funkcjonuje od 1 lipca 2021 roku, powstał aby ujednolicić system szkolenia młodzieży trenującej piłkę nożną w gminie, a także by znacząco podnieść poziom piłkarski młodych zawodników i zawodniczek (do klubu trafiają dzieci w wieku młodzika i trenują do osiągnięcia wieku juniora starszego). Drużyny, które przeszły w struktury GMKS do tej pory były zespołami prowadzonymi przez: Klub Sportowy Małapanew Ozimek, Klub Sportowy Krasiejów, Klub Sportowy Szczedrzyk oraz Ludowy Zespół Sportowy Grodziec (obecnie kluby te prowadzą jedynie drużyny seniorów). W skład Zarządu GMKS weszli przedstawiciele pięciu klubów piłkarskich z terenu Gminy Ozimek:

  • Tomasz Michalak (KS Małapanew Ozimek) - Prezes,
  • Mateusz Pinkawa (Uczniowski Klub Sportowy Athletic Ozimek) - Wiceprezes,
  • Grzegorz Bronder (KS Krasiejów) - Sekretarz,
  • Michał Fijałkowski (KS Szczedrzyk) - Członek Zarządu,
  • Michał Grabowski (LZS Grodziec) - Członek Zarządu.

Klub zrzesza ponad 100 zawodników. W kategorii wiekowej Młodzików funkcjonują trzy drużyny prowadzone kolejno przez Arkadiusza Lecha (15 zawodników w 1 Lidze Młodzików), Patricka Riemanna (15 zawodników w 2 Lidze Młodzików) oraz Adama Szyportę (18 zawodników w Lidze Terytorialnej Młodzików). Drużyn, które rywalizują w kategorii Trampkarzy są dwie – jedna prowadzona jest przez Mariusza Sucheckiego (20 zawodników w 1 Lidze Trampkarzy), a druga przez Mateusza Świerca (15 zawodników w 2 Lidze Trampkarzy). W kategorii Juniorzy istnieje jedna drużyna, prowadzona przez Patryka Sowińskiego, w której gra 18 zawodników w 1 Lidze Juniorów. GMKS w trakcie pięciu miesięcy intensywnej pracy może się poszczycić pierwszymi sukcesami.

Drużyna Młodzików (roczniki 2009-2010) pod okiem trenera Arkadiusza Lecha wygrała 13 z 14 meczów w lidze i zapewniła sobie awans do Opolskiej Ligi Młodzików z pierwszego miejsca w tabeli.

Świetny wynik osiągnęła również grupa Trampkarzy (roczniki 2007-2009), której przewodniczy trener Mariusz Suchecki. Drużyna awansowała do Opolskiej Ligi Trampkarzy po wygranej w niezwykle zaciekłym meczu barażowym z mistrzem 1 Ligi Trampkarzy w grupie drugiej - TS Chemikiem Kędzierzyn-Koźle, o wyniku którego przeważyły rzuty karne (7 – 6).

„Awans do Opolskiej Ligi Młodzików i Trampkarzy to duży sukces trenerów i zawodników naszego klubu. Jest to również potwierdzenie sensu idei powstania Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego Ozimek i centralizacji szkolenia w naszej gminie. Przed nami wciąż dużo pracy, aby wszystkie nasze drużyny miały możliwość maksymalnego rozwoju” – podsumowuje Mateusz Pinkawa, koordynator GMKS Ozimek.

 Emilia Jendryassek

Drużyna Młodzików z roczników 2009-2010 awansowała do Opolskiej Ligi Młodzików

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-11-26 10:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 63 884 732