Aktualności

Święto Niepodległości w Ozimku

W dniu 11 listopada Urząd Gminy i Miasta w Ozimku zorganizował obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystościach wzięli udział: Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, Zastępca Burmistrza Ozimka Andrzej Brzezina, radni miejscy wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Ozimku – Aldoną Koczur, radni powiatowi z Wicestarostą Opolskim - Leonardą Płoszaj, dyrektorzy szkół w Ozimku, a także poczty sztandarowe reprezentujące organizacje i instytucje z terenu naszej gminy.

 

Wzorem poprzednich lat obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku. Homilię wygłosił ksiądz Łukasz Szuster, który przytoczył słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego "kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości". Uroczysty charakter mszy świętej podkreśliła także obecność Ozimskiej Orkiestry Dętej.

 

Po zakończonej mszy św. uczestnicy obchodów przeszli pod Pomnik Martyrologii przy placu Wolności. Wszystkich zgromadzonych powitała Łucja Furman, pracownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy i Miasta, która poprowadziła część formalną obchodów. Po oficjalnym powitaniu uczestników uroczystości odśpiewano Hymn Polski, a następnie przedstawiciele samorządu oraz pozostałych instytucji i organizacji złożyli wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Martyrologii. 

 

Uroczystość zakończyło przemówienie Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka - „pamiętajmy o wszystkich bohaterach Narodu Polskiego. O tych, którzy walczyli o polskość na arenie światowej ale także tej naszej lokalnej. Dziękuję wszystkim tym, którzy w dzisiejszym dniu wywiesili polską flagę w swoich domach. Ten prosty gest jest właśnie pamięcią i uhonorowaniem tych, którzy na przełomie wieków oddali swoje życie za naszą przyszłość”.

 

 

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-11-26 10:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 63 884 757