Aktualności

Kolejna Opolska Niezapominajka dla Stowarzyszenia Akces

Konkurs „Opolska Niezapominajka” organizowany jest przez Zarząd Województwa Opolskiego od 2008r., w tym roku to już jego 13. edycja. Jego celem było wyłonienie najlepszej, najefektywniej działającej organizacji pozarządowej w regionie w ubiegłym, jakże trudnym, roku. Celem nadrzędnym tego konkursu jest wyróżnienie najlepszych pomysłów i przedsięwzięć realizowanych z myślą o mieszkańcach województwa opolskiego.

Już po raz piąty, w Filharmonii Opolskiej odbyła się Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie, na którą zaproszono nominowanych do nagrody Społecznika Roku, Opolskiej Niezapominajki oraz w dziedzinie ekonomii społecznej. Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów Akces znalazło się w gronie 16 nominowanych do nagrody Opolskiej Niezapominajki za 2020 rok. W tym roku przyznano dwie statuetki dla laureatów oraz cztery wyróżnienia i to właśnie jedno z wyróżnień trafiło do Akcesu. Nie kryjąc wzruszenia współzałożycielka Stowarzyszenia, Elżbieta Pisula-Bieniecka, która na galę przyjechała z częścią grupy Akces, mówiła - "kształtujemy nasze dzieci wokalnie. Mówimy im, że w tym co robią, są dobre. Wzbudzamy pasję".
Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zaznaczał, że wszyscy nagrodzeni wyróżniają się aktywnością – "to jest gala aktywnych ludzi, a najważniejsze jest oddziaływanie społeczne i angażowanie się ludzi".

Wspaniałą galę zwieńczyła uczta dla uszu czyli prawie godzinny recital Janusza Radka, który wykonał brawurowo kilka utworów w, swoich jakże, znakomitych aranżacjach.

Dziękujemy za umożliwienie bezpłatnego dojazdu do Filharmonii Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ozimku - Panu Arkadiuszowi Banikowi.

 

Opracował: Maciej Paluszczak

 

Zdjęcia: UMWO oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów Akces

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-11-26 10:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 63 884 020