Aktualności

Witajcie w Naszej Bajce – II Festiwal Bajkowy za nami

fot. ŁF

Po raz dugi, dzięki wygranej złożonego projektu do Budżetu Obywatelskiego, można było zorganizować imprezę Witajcie w Naszej Bajce - Dzieci Dzieciom II Festiwal Piosenek z Baśni i Bajek.

Dzięki głosom mieszkańców Ozimka, projekt ten po raz koleiny mógł zostać zrealizowany. Tym razem pogoda prawie dopisała i mogliśmy się spotkać oraz miło spędzić czas w parku na Wyspie Rehdanz’a.

Poza kulminacyjną imprezą czyli organizacją festiwalu piosenek, projekt ten zakładał warsztaty z choreografem i instruktorem wokalnym dla 40 dzieci i młodzieży. Celem nadrzędnym było aktywizowanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w życiu kulturalnym, wyzwolenie potencjału tkwiącego w środowisku artystów amatorów, rozwój talentów, prezentowanie form twórczości artystycznej dzieci i młodzieży szerszemu gronu odbiorców. Plan został zrealizowany perfekcyjnie, a dowodem tego były podziękowania oraz symboliczny bukiet kwiatów wręczony na ręce współpomysłodawcy oraz zarazem prowadzącej Festiwal pani Elżbiecie Pisuli-Bienieckiej przez Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka.

Efekty warsztatów można było zobaczyć na żywo podczas występu dzieci na scenie w dwóch utworach: „Witajcie w Naszej Bajce”, czyli można by rzec niepisanego hymnu tejże imprezy oraz „Fantazji” zaśpiewanej wraz z choreografką warsztatów Julią Dotą.

Największe emocje wywołał jednak konkurs na najlepszą interpretację muzyczno-sceniczną piosenki z bajki lub baśni. Do konkursu zgłosiło się 13 odważnych dziewczynek, które w strojach z bajek wystąpiły ze swoim repertuarem. Jury w składzie Anna Maczura - piosenkarka oraz wykładowca na UO, Julia Dota - studentka wokalistyki, piosenkarka oraz Hanna Adamiec - podopieczna Stowarzyszenia Akces, uczennica Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej, było pod wrażeniem przygotowanych utworów jak i strojów. Wszystkie wykonania były pięknie wykonane, ale trzeba było przyznać nagrody w dwóch kategoriach oraz Grand Prix Festiwalu, które otrzymała jednogłośnie Lena Mannsfeld, za utwór „Kolorowy Wiatr” z animacji Pocahontas.

Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były warsztaty i zabawy z animatorem Skeleton oraz występ Pana Magicznego, czyli specjalisty od czarów i iluzji, który dał również po występie kilka wskazówek na proste sztuczki.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Mirosławowi Wieszołek za udział w widowisku oraz wszystkim, bez których ten Festiwal nie miałby takiej oprawy scenicznej jak i nagłośnieniowej. Mamy nadzieję na kolejną odsłonę tego projektu.

Maciej Paluszczak

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-11-26 10:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 63 873 855