Aktualności

Nowa sauna w Gminie Ozimek

fot. EB
fot. EB

W ramach wsparcia zadań publicznych przez Gminę Ozimek Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Krzyżowa Dolina zorganizowało spływ kajakowy po rzece Mała Panew. Miejscem docelowym spływu była przystań kajakowa na Czarnym Dole w Krasiejowie.

W tym miejscu dokonano uroczystego otwarcia sauny-beczki, na którą stowarzyszenie pozyskało grant składając wniosek do Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów” w ramach projektu pod nazwą „Sauna na rzece Małej Panwi-dobro dwóch Gmin”. Na tę okoliczność zaproszono Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka, Wicestarostę Opolskiego Leonardę Płoszaj oraz Annę Golec Prezesa LGD „Kraina Dinozaurów”.

Po przywitaniu zaproszonych gości, uczestników spływu, mieszkańców Krzyżowej Doliny oraz morsów prezes stowarzyszenia Bernard Sklorz i wiceprezes Inga Kokot zaprosili wszystkich do otwarcia sauny.

Całą oprawę tej uroczystości przygotowała Karina Halupczok, a po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy udali się pod wiatę przystani na grill przygotowany przez „Przystań Kajakową Granica”.

Dzięki projektowi powstała sensoryczna ścieżka zdrowia, która prowadzi do nowej sauny. Ponadto poprawiono infrastrukturę turystyczną wokół rzeki Mała Panew. Korzystanie z obiektu w okresie zimowym bardzo pozytywnie wpłynie na zdrowie użytkowników

Wartość przedsięwzięcia to 42 750,00 zł.

Na realizację zadania Stowarzyszenie otrzymało długoterminową pożyczkę z budżetu Gminy Ozimek w wysokości 14 250,00 zł.

Wartość dofinansowania wynosi 28 500,00 zł.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-09-21 09:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 62 935 917