Aktualności

Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

ulotka
ulotka

Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

Program Stypendialny Horyzonty realizowany jest przez Fundację EFC w strategicznym partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego wspiera rozwój dzieci i młodzieży oraz działa na rzecz podnoszenia poziomu oświaty w Polsce, inicjując wartościowe projekty z dziedziny edukacji szkolnej, obywatelskiej i kulturalnej.

Fundacja EFC od 11 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. 

Stypendium zapewnia:

  • Pokrycie pełnych kosztów zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.  
  • Organizację i finansowaniewakacji i ferii, podczas których nauczycie się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach, czy snowboardzie. 
  • Naukę języków obcych - finansujenaukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty. 
  • Indywidualne podejście do stypendystówi wspieranie ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji.
  • Pomaganie w otwarciu się na świat i jego różnorodność, angażowanie w projekty społeczne i obywatelskie.
  • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów. 

Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1200 złotych netto na osobę.

Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca 2021! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC.

W imieniu Fundacji zachęcamy do zgłaszania się do programu! Twój wybór, Twoja szansa!

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-02-24 11:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 60 289 356