Aktualności

Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów Akces - To był pracowity rok, pełen sukcesów.

fot. Akces
fot. Akces

Minął kolejny, wspaniały rok pełen sukcesów dla naszego Stowarzyszenia! Pełen radości i wielu wzruszeń. Mimo tak trudnych czasów, mamy się także czym pochwalić!

Uzyskaliśmy 7 dotacji. Zorganizowaliśmy 3 wojewódzkie przedsięwzięcia - III edycję Tobie Polsko, IV Festiwal Jesteśmy tacy sami oraz Folk Festiwal, nasi podopieczni i członkowie zespołu mogli brać udział w zajęciach wokalnych, integrować się, tworzyć teledyski i nagrania, a nawet spłynąć kajakiem. Razem także stworzyliśmy wspólną bajkę, jaką był teledysk, Festiwal piosenek z bajek i baśni i płytę Akces-Baśniowo.

Nasi podopieczni wygrywali wiele konkursów, festiwali oraz przeglądów.

Zespół Akces został laureatem i zdobywcą dwóch nagród w konkursie NTO Pokaż Talent.

Julia Dota została Laureatką Grand Prix V Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Łazy - 2020 oraz zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Zespół dziecięcy Akces został laureatem II miejsca w kat. zespoły, a Julia Dota uzyskała wyróżnienie w kategorii 16-25 lat, podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie.

Hania Adamiec została laureatką II miejsca w XIX Festiwalu Piosenki z Serduszkiem. Paulina Paluszczak zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenka przekracza bariery organizowanego przez Famę Konin - Szkołę Wokalno-Aktorską.

Kasia Juruć, Julia Dota, Przemek Wałowski zostali laureatami Piosenkobrania.

Ponad 450 zgłoszeń z Polski i zagranicy, a Julia Dota, Kasia Juruć i Magdalena Joszko zostały laureatami w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dolnośląska Nutka.

Zespół Akces jako jeden z 6 polskich zespołów wystąpił w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku Białej.

Ania Chmura zajęła I miejsce, a Kasia Juruć III miejsce, w Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego - Komprachcice 2020.

Magda Joszko została laureatką Konkursu Piosenki Superstar.

W konkursie w Łęczycy podopieczne Stowarzyszenia odniosły ogromny sukces - Katarzyna Juruć zdobyła I miejsce, zaś Magdalena Joszko wyróżnienie.

Hania Adamiec - została laureatką I miejsca w Międzynarodowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej - Walce 2020. Paulinka Paluszczak zdobyła II miejsce w swojej kategorii.

W konkursie kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej „Jaśniej” w Jabłonowie Pomorskim Ania Chmura zdobyła III miejsce, a Dawid Bac wyróżnienie.

Pokazaliśmy, że siedzenie w domu może być nie tylko twórcze, a czasem bezwzględnie potrzebne.

Chociaż nasza przestrzeń została ograniczona do czterech ścian, to przestrzeń pracy twórczej nie ma granic. Nagraliśmy 4 zdalne utwory!

Jeden z nich - "Witajcie w naszej bajce" został nagrodzony I miejscem w zdalnym konkursie Bo Życie jest piękne, który zorganizowała Fundacja Twoje TAK ma ZNACZENIE.

Zespół dziecięcy Akces nie tylko uświetnił Galę Szlachetnej Paczki, ale również wystąpił wraz z Julią Dotą i Dawidem Bacem na deskach Filharmonii Opolskiej podczas Wojewódzkiego Święta Babci i Dziadka organizowanego przez Marszałka Województwa Opolskiego.

Ponadto zorganizowaliśmy własne imprezy integracyjne - Dzień Kobiet, Przywitanie lata oraz Były czary i nieco magii. Gościła nas telewizja TVP3 Opole, Radio Opole oraz Radio Doxa.

Kończymy ten wspaniały rok mottem - wystarczy chcieć. A nam się chce! - Pracować, rozwijać, wspierać! Ale bez Was nie byłoby nas. Podziękowania ślemy tym, na których pomoc zawsze mogliśmy liczyć.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom sympatykom, członkom, partnerom oraz rodzicom dzieci, za ogromne wsparcie i pozytywny odbiór naszej ciężkiej pracy. Wszystkim życzymy wam równie wspaniałego, a także lepszego, wspólnego 2021 roku!

Elżbieta Pisula-Bieniecka

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-01-21 12:27
  • |
  • Licznik odwiedzin: 59 869 213