Aktualności

Bezpieczne przejścia dla pieszych w Ozimku: Umowa na budowę oświetlenia przejść dla pieszych i tablicy do pomiaru prędkości podpisana

Dnia 19 listopada 2020 r. Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek oraz właściciel firmy INFEL z Antoniowa Pan Rafał Kurda podpisali umowę na realizację zadania pn. „Modernizacja czterech przejść dla pieszych w Ozimku - Cz.2 Budowa oświetlenia przejść dla pieszych i tablicy do pomiaru prędkości”.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Ozimku”, który jest dofinansowany w 2020 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach projektu zostaną zmodernizowane cztery przejścia - dwa na drogach powiatowych (ul. Opolska i ul. Częstochowska) oraz dwa na drodze wojewódzkiej (ul. Wyzwolenia). Czynnikiem, który miał decydujące znaczenie były niebezpieczne zdarzenia z udziałem pieszych (na podstawie danych z systemu SWD i analizy zdarzeń drogowych warunków ruchu i widoczności).

Oprócz wykonania oświetlenia przejść dla pieszych, na ul. Opolskiej, za zjazdem z drogi krajowej, będzie stała tablica wyświetlająca prędkość zbliżającego się pojazdu.

Wartość tej części inwestycji wynosi: 106 997,70 zł

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-01-21 10:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 59 868 798