Aktualności

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku po raz drugi uczestniczy w projekcie pn. „Mała książka – wielki człowiek”, który od 2018 roku realizuje Instytut Książki. Do tej pory swoje Wyprawki Czytelnicze odebrało około 160 ozimskich przedszkolaków.

Każde dziecko z roczników 2014 – 2017, które jeszcze nie odebrało swojego czytelniczego upominku zapraszamy do naszych placówek (w tym także do filii na wsi). W wyprawce znajdują się:

  • Książka „Pierwsze czytanki dla…” dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka. Jest to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

  • Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

  • Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogąwziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Warunkiem otrzymania wyprawki jest zapisanie dziecka do biblioteki. Przysługuje ona również przedszkolakom będącym już naszymi czytelnikami. Dzieci, które już wcześniej odebrały wyprawki zachęcamy do dalszego odwiedzania biblioteki i zbierania naklejek, zwłaszcza że od października rusza kolejna edycja konkursu „Czytam z Mamą – Czytam z Tatą”.

Więcej informacji na stronie na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

 

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-11-30 11:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 59 267 022