Aktualności

DFK Stara Schodnia: zebranie sprawozdawcze

fot. J. Niesłony

28 stycznia zarząd DFK Stara Schodnia zaprosił wszystkich członków na zebranie sprawozdawcze, podczas którego podsumowano ubiegły 2019 rok. W spotkaniu uczestniczyło ok. 40 osób, a wśród nich byli przewodniczący TSKN w Gminie Ozimek Marcin Konietzko, radny powiatowy Krzysztof Koźlik, wiceprzewodniczący rady miejskiej Marek Elis i sołtys wsi Julita Widera.

Jerzy Sobota – przewodniczący DFK po przywitaniu wszystkich rozpoczął od przedstawienia sprawozdania za 2019. Koło liczy 205 członków, a w ubiegłym roku zrealizowano szereg przedsięwzięć i wydarzeń skierowanych nie tylko do mniejszości, ale również większości – czyli wszystkich mieszkańców wsi. Największymi wydarzeniami były Dzień św. Marcina, Spotkanie rodzinne połączone ze stawianiem drzewka majowego oraz Dzień Matki i Ojca. Szczególnie cieszy, że na realizację części przedsięwzięć udało się pozyskać finansowe wsparcie z Konsulatu RFN w Opolu oraz innych programów wspierających działalność Mniejszości Niemieckiej.

Następnie sprawozdania przedstawili także skarbnik Bernadeta Gonsior, przewodnicząca komisji rewizyjnej Beata Kaczmarzyk, która zawnioskowała o udzielenie absolutorium dla zarządu, a te przyjęto jednogłośnie.

Na zakończenie przedstawiono plany na 2020 rok, w którym DFK obchodzi 30-lecie działalności. Z okazji tego jubileuszu odbędzie się festyn letni organizowany wspólnie z sołectwem, które także obchodzi jubileusz 535-lecia wsi.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-08-13 17:01
  • |
  • Licznik odwiedzin: 58 042 919