Aktualności

Nowa sala w Domu Kultury już otwarta

fot. Jan Niesłony

15 października dokonano oficjalnego otwarcia nowej sali wielofunkcyjnej w Domu Kultury w Ozimku. Inwestycję zrealizowano w ramach projektu pn. „Przebudowa pomieszczeń Domu Kultury wraz z ich wyposażeniem na cele promocyjno-edukacyjne związane z kulturą rybacką”.

Na realizację zadania gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości ok. 200 000,00 zł w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”.

Podczas uroczystości wszystkich gości przywitała Dyrektor Domu Kultury w Ozimku Justyna Wajs-Fijałkowska, która po krótce opowiedziała o programie oraz przedstawiła zakres inwestycji, jak również możliwości nowej sali. Dodała także, że szczególnie cieszy fakt, iż podczas prac udało się zachować zabytkową mozaikę. Zaś połączeniem nowego ze starym są grafiki wykonane przez kółko graficzne prowadzone przez Agnieszkę Jarocką oraz przygotowane przez Szymona Początka.

Podczas imprezy wystąpił również dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny "oBOK CISZY", pod kierownictwem Pawła Wielgusa.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Jan Labus i Prezes Zarządu RLGD Opolszczyzna Jakub Roszuk.

Wśród obecnych byli także radni miejscy z przewodniczącą Aldoną Koczur na czele, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu Wiesław Miś, jak również przedstawiciele organizacji, którym będzie służyć nowy obiekt oraz rodziny występujących dzieci.

fot. Jan Niesłony (WO)

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-07-07 15:48
  • |
  • Licznik odwiedzin: 57 581 859