Aktualności

Krzyżowa Dolina: Korowód i biesiada dożynkowa

Do%C5%BCynki%20Krzy%C5%BCowa%20Dolina%20(3)

Po kilkuletniej przerwie w Krzyżowej Dolinie odbyły się uroczystości dożynkowe. Ich organizatorem był sołtys z Radą Sołecką i Ochotniczą Strażą Pożarną. Dożynkowy korowód oraz biesiadę przy kołaczu i kawie poprzedziła msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory, odprawiona w niedzielę 6 października o godzinie 10.30 w kościele parafialnym w Krasiejowie.

Po południu dożynkowy korowód przejechał przez Krzyżową Dolinę. Oprócz przystrojonych wozów, wzięli w nim udział jeźdźcy na koniach, goście w bryczkach oraz orkiestra dęta, która muzyką obwieszczała zbliżanie się korowodu. Po objechaniu wsi, wszyscy zajechali na plac za świetlicą wiejską, gdzie odbyło się przekazanie chleba. Burmistrzowi Janowi Labusowi wręczyli go starostowie dożynek: Sonia Mannsfeld i Krzysztof Maczuga w asyście sołtysa Bernarda Sklorza. W oficjalnej części uroczystości uczestniczył również wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ozimku Marek Elis, a wśród zaproszonych gości byli też radny Jan Polaczek oraz przewodniczący TSKN Rafał Bartek.

Burmistrz podziękował rolnikom i działkowiczom za zebrane plony, a pokrojonym chlebem poczęstował uczestników dożynkowej biesiady, w trakcie której koncertowała orkiestra dęta działająca przy Domu Kultury w Ozimku, a do wspólnej zabawy przygrywał zespół Revers. Popołudnie spędzone przy kołaczu i kawie uzupełniło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy wóz dożynkowy. Pierwsze miejsce zdobyła ekipa wozu „4x4”, drugie „500+”, a trzecie „Krzyżowa Mleczna Dolina”.

Sołtys Bernard Sklorz składa podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości, przygotowali wozy i wzięli udział w korowodzie dożynkowym oraz przystroili swoje domostwa.

Do%C5%BCynki Krzy%C5%BCowa Dolina (1)Do%C5%BCynki Krzy%C5%BCowa Dolina (2)Do%C5%BCynki Krzy%C5%BCowa Dolina (4)Do%C5%BCynki Krzy%C5%BCowa Dolina (5)Do%C5%BCynki Krzy%C5%BCowa Dolina (6)Do%C5%BCynki Krzy%C5%BCowa Dolina (7)Do%C5%BCynki Krzy%C5%BCowa Dolina (8)

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-02-23 00:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 55 890 837